Clubland Polska Vol. 12 | Electronic Beats Poland

Clubland Polska Vol. 12

Wracamy z cyklem polskich nowości wydawniczych z szeroko pojętej elektroniki: od dub-techno po soulful- house. Dziś przedstawimy kilka świeżynek i kilka trochę starszych produkcji z bieżącego kwartału. Dużo dobrych singli i EP-ek: od Septa po Seba Skalskiego.

Words by Artur Wojtczak
SEPT / Clergy
Sept ma przed sobą znowu znakomity czas. Grywa na całym wiecie, nie zaniedbując również polskich klubów, wydaje dla labeli takich jak Prodigal Son i Blue Box Sounds. W końcu w sieci pojawił się zapis jego występu na Boiler Room w Hanowerze:
A najnowszą wiadomością jest kontrakt z labelem Clerica – Clergy. Mogliście być na imprezie Instytutu, gdy występowali obaj artyści.
Na kompilacji „Visions” pojawi się numer „Artificial”.
MIKE KONSTANTY / Toolroom

Mike Konstanty przygotował utwór “Prayer For Rain” na coroczną składankę labelu Toolroom z okazji zimowej konferencji muzycznej w Miami. W tym roku ta słynna branżowa impreza niestety została  odwołana. Na szczęście mamy tego singla, który na składance “Toolroom Miami 2020” znajduje się obok produkcji takich artystów jak Green velvet, Nic Fanciulli czy Andrea Oliva. Track jest już grany przez takich DJ-ów jak Roger Sanchez, Mark Knight czy Claptone.

WEIKUM / Downtown Underground

Weikum miał ostatnio przyjemność obstawiać ddżejsko większość dobrych house’owych wydarzeń w Warszawie. Jako producent Sebastian publikuje kolejny bardzo dobry numer. “Give Me Some (High) wychodzi tym razem w Downtown Underhround i jest częścią składanki “Who’s In Da House – Miami ’20”.

NOVIKA / Warner Music
To już rok, odkąd słuchamy albumu Noviki “Bez Cukru” (nominowanego zresztą do nagrody Fryderyk – trzymamy kciuki za wygraną!) Płyta promowana była nadal koncertami oraz teledyskami. Najpierw polecamy połamany remix czarodzieja konsolety – Envee‘ego do kawałka ” Od Dziecka” – znajdziecie go również na najnowszym remix albumie “No Sugar RMX”.

Do tego jeszcze najnowsze video do kompozycji Baascha ” Box”.

ABU ZEINAH / Behind The Stage

Abu Zeinah, niezwykle utalentowany producent z Warszawy, a rezydujący obecnie w Berlinie wydał niedawno długo oczekiwaną EP-kę “Silurian”. Płyta zawiera trzy oryginalne utwory oraz trzy remiksy, których dokonali: Marek Nalikowski, Fau oraz sch_tsch. Nasi faworyci to zdecydowanie “Hydra” oraz breakbeatowa wersja “Naga” ( Fau Rmx). Tymczasem Kamila wypatrujcie latem na Instytut Festivalu.

LUKE ERB / Time2Fly

Dacie wiarę, że Luke Erb gra już od 23 lat? DJ i producent oraz mózg koncepcyjny Time2Fly Records ani myśli zwolnić tempa. Staje za deckami takich klubów jak Sfinks700, Tama czy łódzki P29. Poniżej jego najnowsza deep-house’owa produkcja „Faded Memory”. A na koncie soundcloudowym Łukasza znajdziecie też jego ostatni set dla sopockiego Sfinksa, koniecznie sprawdźcie!

T.E PROJECT / Dub City Traxx

Toruński T.E Project za którym stoi Tomek Elzanowski, po małym romansie z brzmieniami tech-house, wraca do tego, co robi najlepiej: old-skoolowej estetyki głębokiego house, piano-house oraz garage.

Najnowsze produkcje dla Dub City Traxx „Do What You Wanna do” i „Cool” to rasowe parkietowe bangery, pełen support!

 

 

SEB SKALSKI / Luzztro Records

Nie ma co ukrywać: Seb Skalski jest jednym z naszych ulubionych producentów, a Luzztro Records labeli. Gdy oba te składniki znajdą się w jednym naczyniu, mamy produkt niemal doskonały. Sebastian, który ma na swoim koncie naprawdę różne stylistycznie produkcje ( od soulful-house po techno i funk i reggae ( najnowszy singiel “Idziemy Pod prąd” z Cheeba), tym razem atakuje tech-house’owo.

Sebastian ma też w zanadrzu kompilację „SpekuLla Most Rated’ oraz album techno „ Night In Warsaw”.