Electronic Beats Poland

CLUBLAND POLSKA / podsumowanie 2017

CLUBLAND POLSKA / podsumowanie 2017

Artur Wojtczak

Rok 2017 był niebywale obfitym i na pewno dobrym rokiem dla polskich DJ-ów i producentów szeroko pojętej  muzyki techno i house.

 

Nowe single dostarczali „starzy wyjadacze” jak Seb Skalski czy Catz ‘N Dogz, pojawiały się nowe projekty jak Autre czy N1KT. Labele takie jak White Widow Records, Pets Recordings  i MOST wydawały znakomite składanki, a nagrania artystów takich jak wants, Mr. Spring czy Deas grali DJ-e na całym świecie: w klubach i audycjach radiowych.

 

Zapoznajcie się z 10 najciekawszymi klubowymi nagraniami tego roku, które opublikowali polscy producenci.

Zróbcie głośniej

CATZ ‘N DOGZ „Rave History”

Catz ’N Dogz  mają za sobą naprawdę świetny rok! Ich  manifest „Music not genres. Friends not judgement”, gdzie wskazali wartości, jakimi chcą się kierować w życiu i muzyce wymieniając m.in.”kreatywność, otwartość i chęć zmiany otoczenia na lepsze” odbił się szerokim echem na światowej scenie. Pod ich auspicjami pojawiła się też wtedy  składanka „Friends of Pets”, a całkiem niedawno zapowiedź kuratorskiej opieki artystycznej nad festiwalem Wooded.

Końcówka roku to premiera mini-miksu „Rave History” w audycji Annie Mac ( miks składa się m.in. z editów klasyków Joeya Beltrama, Todda Terry’ego czy Mar;leny Shaw).  Grzegorz i Wojtek zamykają rok niezwykłym teledyskiem właśnie do „Rave History”.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

KDMS „Terminal One”

KDMS to Kathy Diamond i Maximilian Skiba ( polecam również jego ostatnią produkcję  dla Kaliny), a w zasadzie to supergrupa 5 osób, bo członkami projektu są też Jurek Zagórski, Wojtek Sobura i Artur Koryciński aka Artur8.

Debiutancki album KDMS “Kinky Dramas & Magic Stories” wydany przez niemiecki label Gomma zyskał support od takich artystów jak Snoop Dogg czy Hot Chip. Zespół mógł liczyć na remiksy od takich osobistości jak legendarny pionier disco Nicky Siano (The Gallery, Studio54), Soft Rocks, Morgan Geist (Storm Queen), Hot Chip, Nick McCarthy (Franz Ferdinand) i wielu innych.

W 2017 roku  KDMS wrócili z  albumem „New Old Normal” (You Know Me) i bardzo tanecznym  singlem „Terminal One” – polecam też Mr Ho Mix i Noema’s Terminal Two Deconstruction).

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

AUTRE “No Reply”

AUTRE to projekt  dwóch doświadczonych muzyków i producentów: Auera i Truanta.

Truant to stołeczny DJ związany z produkcją i remiksowaniem oraz graniem w najlepszych polskich klubach, m.in. rezydent  Luzztra oraz  klubu Smolna. Znacie go z początków lat dwutysięcznych, gdy grywał w Paragrafie 51 i z singla dla Luzztro Records  „Night”.

Jego muzycznym partnerem w tym przedsięwzięciu jest Auer – dyplomowany muzyk związany z The Lordz Team, 3 AM BOYZ” i szeregu świetnych nagrań dla polskiej sceny hip-hopowej.

W grudniu dla Android Muziq ukazał się drugi  singiel Autre pt. „Pulse”, ale na banger tego roku zdecydowanie typuję produkcję dla Drvms Ltd. „ No Reply”.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

N1KT “1”

2529KM Records jest nowym przedsięwzięciem na polskiej scenie: tak ceniony gatunek jak dub techno będzie miał swoją ostoję w labelu stworzonym przez 2 DJ-ów i producentów: Piotra Bejnara aka N1KT i Leona Lolishvili aka Boyd Schidt z Tbilisi. A odległość dzieląca te 2 miasta, to właśnie 2529 km!

Wytwórnia będzie wydawać EP-ki i składanki artystów z różnych krajów, łącząc kultury i najlepsze brzmienia dubowe i techniczne.

Utwór „1“ z pierwszej EP to wyborny przedsmak nadchodzących release’ów!

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

DEEPLOMATIK & BSHOSA „Free My Soul”

Seb Skalski ( finalista tegorocznego konkursu Burn Residency) w deep-house’owej odsłonie jako Deeplomatik współpracował w tym roku z  Michałem Bshosa Brzozowskim ( Jackpot, Na Lato, mózg i właściciel legendarnego już klubu 1500m2).

W  lutym z ich inicjatywy pojawiła się 2-płytowa klubowa kompilacja klubu Jackpot, a jako duet producencki  opublikowali  2 świetne  house’owe single: „Dancin’ In Te Flames” (Safe Music) i deep-house’owy „Free My Soul” (zawierający  wokalne sample z Arethy Franklin), który ukazał się w  labelu Deep Visionz w NYC.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

MARCIN KRUPA „Spa House”

Marcin Krupa i jego własny label Astropical Tapes  zaliczył bardzo dobry rok. Po EP-ce „Interstellar Cuts” z utworami Easy Audio, Tanzlife czy Astro Buhloone  pojawił się autorski winyl Marcina „Spa House”, a potem  „Recorded In The Kitchen”. Produkcje Marcina cechuje lekkość, funkujące struktury basowe i zawadiackie polskie sample („Pora Wstawać”, „Orłowo”). Ruszajcie na parkiet, bądź nad rzekę w Konstancinie Jeziornej – „Tutaj jest bardzo fajnie”.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

GOGAN „Red”

Gogan  zaliczy rok 2017 z pewnością do przełomowych. Jego produkcje, w których łączy fascynacje deep- i tech-house’em i acidowymi harmoniami zyskują uznanie w Polsce i na świecie. EP-ki  dla wytwórni takich jak  Swerve Digital, Be One, Luzztro Records i labelu Flashmoba.

 

Do odsłuchu i obejrzenia polecam jedną z najlepszych produkcji Gogana dla Luzztro Records, który to label wyrasta na jedną z najprężniejszych oficyn wydających polskich artystów techno i house. „Black & Red” oddają doskonale klimat klubu Luzztro – kultowej warszawskiej „afterowni” – już od 14 lat.

https://www.youtube.com/watch?v=DzHR83m8350

SELTRON 400 „Zabawa Trwa”

Seltron 400  zaskoczył w  tym roku świetnym występem jako live-act podczas imprezy Boiler Room w  Szczecinie ,a  następnie acid-house’owym numerem „Świeży Oddech”, który pojawił się  na kompilacji „Friends Of Pets” (2LP) w Pets Recordings.

Duet złożony z Eltrona Johna i SLG związany jest jednak głównie ze stołecznym labelem MOST. „Otwórz Oczy” było ich debiutem w tej wytwórni na składance „The Beginning”, a w wakacje ’17 pojawił się maxi-singiel „Zabawa Trwa” z utworem tytułowym i „Purpurowa” / bonus beats.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

MIA TWIN & KASP „We’re Together”

Mia Twin & Kasp zagrali w 2017 roku niezliczoną ilość imprez, min. podczas jednej z edycji Warsaw Boulevard. Ich talent muzyczny dotyczący zarówno selekcji nagrań, remiksowania  jak i produkcji własnych tracków ( m.in. dla Soundbar Records („There’s Something About You”) i We Are Your Music Mate ( „Dub Me”) potwierdziła nowa płyta dla Otake Records.

Październikowa EP-ka duetu  „We’re Together” to deep-house’owa produkcja, która  rozkręci każde house-party!

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

MICHAŁ WOLSKI „The New World”

Michał Wolski – znakomity DJ, live-actowiec i radiowiec wspierający i współtworzący scenę  muzyki  dub-techno,  związany m.in. z kolektywem Technosoul wydał w tym roku kolejne kompozycje na EP-kach, które grane są w klubach i doceniane na świecie (m.in. przez Resident Advisor).

W labelu Marco Shuttle’a Eerie Records pojawiła się „Caleidoscope EP”. Na kompilacji  „Arquitectura del Sueño” wydanej przez  Semantica Records utwór Michała znajduje się obok tracków takich tuzów świata techno jak  Claudio PRC, Svreca, Błazej Malinowski i Anthony Linell.

Michal Wolski wystąpił w grudniu w kultowym berlińskim klubie Tresor, a my zamknijmy podsumowanie tego roku równie mocnym akcentem: „The New World” z labelu Boddiki – Nonplus Records:

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

Published December 29, 2017.