Electronic Beats Poland

Clubland Polska, czyli nowości z polskiej sceny klubowej #1

Startujemy z nowym cyklem, który będzie przybliżał Wam wszytko to, co na lokalnej scenie klubowej jest warte uwagi. Clubland Polska, czyli subiektywna prezentacja  undergroundowych, elektronicznych nowości z polskiej sceny tanecznej: polscy producenci i DJ-e i ich single: od tech-house i garage do breakbeatu. Muzyka z polskich i zagranicznych labeli: Luzztro Records, Pogo House i Blackwiz Records. 

Selekcja: Artur Wojtczak 


► GOGAN / Eat And Beat Rec.

Gogan aka Sebastian Szelagiewicz założył w 2008 roku kolektyw Trippy Sounds, który organizował imprezy z udziałem takich artystów jak Robag Wruhme, Kink, Dj T., Robert Babicz, Dinky, Hector, Burnski, Catz ‘n Dogz. Sebastian od paru lat produkuje muzykę kierując się w stronę inteligentnego techno, tech-house’u i acid-house. Nie tak dawno ukazała się jego EP „ Knoves and Hammers” dla wytwórni Swerve Digital z remiksami DUSSA i Dharkfunkh oraz produkcje dla Luzztro Records i labelu Flashmoba z Włoch ( „Evening Thrill EP”).

Ostatni singiel Gogana „Must Be” ukazał się w  labelu Eat And Beat Danny’ego Serrano i ma już support od artystów takich jak Tocadisco, Hector Romero czy Riva Starr. Gogan wystąpi też jako DJ na imprezie „Mobilee Rooftop Party” we Wrocławiu 13.05.

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud's privacy policy.
Learn more

Load content


► STEFAN ŁYCZEWSKI / Frigo Vide Records

Stefan Łyczewski – Bolończyk z urodzenia i Poznaniak z wyboru hołduje undergroundowym i old-skoolowym brzmieniom muzyki house – wydawał w oficynach takich jak Snazzy Traxx       („ Me & You”) , Groove Is Our Business ( EP „Feel The Rhythm Of House”) i londyńskim Pogo House Records ( „Back To The Disco EP” ).

W październiku ‘16 ukazało się jego  wydawnictwo na amerykańskim labelu Plastik People razem z Paulem Rudderem: 2 doskonałe  remiksy pochodziły od Sebba Juniora (Salted Music, Madhouse) i Dr Shemp (Rawsome Rec, Snazzy Traxx).

31.03. ukazała się kolejna EP „Hey, This Is Good” w hiszpańskim Frigo Vide Records w        klimatach deep-house / garage ze znakomitymi utworami „Hey” i „Look At You”.

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud's privacy policy.
Learn more

Load content


► NOVIKA / TBA

NOVIKA pracuje obecnie nad nowym albumem, którzy być może ukaże się już jesienią. Płytę zwiastują kolejne single i EP-ki nagrywane z różnymi producentami jak np. Pete Grace („Can’t Resist”), Kasp ( „Novika Collabs” / Otake Rec.)

20.03. miał premierę najnowszy singiel Kasi Nowickiej pt. „Lekko”, w którym za muzykę odpowiedzialny jest Adam Brass. Do piosenki powstał świetny teledysk, który kręcony był na Teneryfie.

Przypominam, że Novika nagrywała już z innymi beatmakerami – zbiór tych kolaboracji    znalazł się na płycie „Feat. Novika”.

Zachęcam też do powrotu do płyty z 2006 roku: „Finally EP”, na której znalazły się kompozycje od Niewinnych Czarodziejów, CLS & Wax, Jacka Sienkiewicza oraz Agima pokazując tym samym wokalistkę w różnych odsłonach: deep-house’owej, techno i junglowej.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video


► LEWSKHI / Luzztro Records

Lewskhi  aka Łukasz Borys Danielewski pochodzi z Chełmży, gra na kilku instrumentach i porusza się w kilku stylistykach muzycznych:  zaczynał od reggae i bluesa, ale jego największą fascynacją jest elektronika spod znaku tech-house’u i techno.

Inspirację czerpie ze swoich przeżyć , emocji i uczuć, wcześniej występował pod nazwą Borys Lionski. Jego pierwszy występ live odbył się na ostatnim Luzztro Records Showcase i okazał się setem wieczoru. Wszystkie numery które gra Łukasz jako live act są jego autorstwa.

Pierwszy release odbywa się pod auspicjami stołecznego Luzztro Records : „Pixel” ( LR008) zawiera 2 mroczne utwory „Time” i „Warsaw Underground”.

Ciekawostką jest fakt, że obecnie Lewskhi wraz z FictiOne i Apostle Pete  (który jest AR   Luzztro Records) przygotowują projekt live z pogranicza techno i elektroniki  o nowym i zróżnicowanym  brzmieniu w różnym tempie. Dalsze szczegóły są  tajemnicą, a start projektu przewidziany jest na październik 2017.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video


► AM2PM / Guess Records

AM2PM to duet artystów: DJ-a i producenta Matta Kye oraz wokalistki Alec Sun Drae      (Aleksandra Kur). Ich styl to mieszanka klasycznego house, US Garage i soulful- house.
Alec Sun Drae jest dobrze znana polskim i zagranicznym klubowiczom: współpracowała z zespołem Vo.Kool.Ski (cover „Jesteś Lekiem Na Całe Zło”) oraz DJ-em Dooda i Marcinem Ha. Nagrywała na płytę Blendersów i album Envee & Niewinni Czarodzieje. Drum’n’bassowe sceny zdobywały jej single nagrywane z Geronem, a w 2006 roku ukazał się singiel „Free” wyprodukowany z nowojorskim DJ-em, Erikiem Kupperem.

Matt Kye – DJ i producent znany od lat na angielskiej scenie 2 step i garage oraz ragga-garage, współpracował z Mattem Lamontem ( Tuff Jam), Davidem Moralesem, DJ EZ, Toddem Edwardsem i innymi. Matt i Alec połączyli siły w styczniu 2013 w Londynie, gdzie Alec teraz mieszka.

Ich produkcje ukazały się się na takich wydawnictwach jak Kingstreet Sounds, Defected, Purple Music, Deep Deluxe, Pacha, Azuli, Kingdom Kome Cutz, Kontor.

W audycji radiowej legendarnego DJ-a Pete’a Tonga ( All Gone Pete Tong – Evolution / iHeart Radio ) pojawił się gościnny live-mix duetu, gdzie zaprezentowali swoje produkcje i covery klasyków klubowych.

Tymczasem polecam najświeższy singiel AM2PM nagrany wspólnie ze Spiritchaser „Twenty20”.

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud's privacy policy.
Learn more

Load content


► SAGIA / Blackwiz Records

Sagia była zawsze aktywna jako DJ-ka na trójmiejskiej scenie klubowej – obecnie mieszka w Londynie, gdzie również produkuje swoje nagrania – jej ulubione gatunki to deep- i tech-house. Po EP-kach „That’s Right” (dla SoundGroove Rec. z  NYC) i  “No Turning Back” (Area Remote), ukazał się najnowszy  track “ Don’t Be Afraid” został wydany w labelu Sandy’ego Riviery ( Kings Of Tomorrow) – Blackwiz Records i natychmiast wskoczył na 14 miejsce           “ Traxsource  Weekend Weapons”. Sandra zagra 29-go kwietniu na imprezie typu rave & cruise “Bigger Boat Party”: 24 godzinny rejs odbędzie się z Gdyni do Szwecji.

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud's privacy policy.
Learn more

Load content


► MARTIN DEPP / Pogo House Records

Marcin Matuszewski znany jest na scenie klubowej pod aliasami Martin Depp, Martino B., a w latach 90. reprezentował kultowy dla sceny jungle / hardcore duet Base Club. Martin jest producentem i DJ-em (koniecznie sprawdźcie jego comiesięczne sesje miksów  “In My Garden” czy “Rough Beatz” na portalu Mixcloud.

Artysta prowadzi w  Londynie własny label Pogo House Records, w którym wydaje artystów z całego świata. Najświeższym singlem Martina jest garage-house’owy “Just Another Tune”.

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud's privacy policy.
Learn more

Load content


► GREG SIN KEY / Intensive Records

Kolejna polecana pozycja, to tym razem nie rytmy 4×4, ale najwyższej jakości breakbeat. Greg Sin Key. Grzegorz Kłos to  DJ/producent reprezentujący Łódź, będąc klubowej scenie od wielu lat.

Grając imprezy sięgał do zróżnicowanych gatunków klubowych brzmień, preferując jednak            zdecydowanie połamane dźwięki:  jungle, drum’n’bass, breakz, UK Bass, happy hard-core. Członek i założyciel kilku kolektywów muzycznych. Współtwórca i pomysłodawca cyklu imprez „Hardcore Planet / Polish Edition” goszczącego najważniejsze postaci sceny old-skoolowej oraz czołowych artystów z gatunku breakbeat – sceny która znowu przeżywa swój renesans na świecie.

W 2015 r. wydał debiutancki album „Let Me Hear You Shout” pod szyldem Intensive          Recordings, zdobywając pozytywny odbiór i recenzje w Grecji, Hiszpanii i USA.

Po releasach takich jak “The Trap EP” na Urban Impulz Records, „Waiting For The Night”, „No time To Waste” Grzegorz opublikował niedawno swoją EP „The Lumberjack” .

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud's privacy policy.
Learn more

Load content


► T.E PROJECT / Pogo House Records / Club Restricted Records

Tomasz Elzanowski aka T.E Project z Torunia  wydał ostatnio kilka bardzo ciekawych singli, m.in. „909” i „Slave To The Rhythm”. Jego produkcje to brzmieniowe powroty do najlepszych lat muzyki  house i garage, szczególnie produkcji prosto ze Zjednoczonego Królestwa.  Oprócz własnych utworów, remiksuje też innych DJ-ów: w lutym na Club Restricted Records ukazał się „Underground Club Mix” nagrania „Harder” Micky Spice.

Jeszcze przed premierą “Love, Peace and Harmony” w Pogo House Records, posłuchajcie “Somethinnew” , utrzymanego w  konwencji UK Bass.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video


►4TEK / Pogo House / LW Recordings

4tek, czyli Maciej Jarczewski z Łodzi to właściciel Underground Addictive, DJ/video podcaster (YouTube). Maciej wywodzi się z łódzkiego undergroundu, gdzie królowały zawsze  połamane brzmienia    jungle czy UK Hardcore – jednak jego produkcje czerpią pełnymi garściami z tradycji brytyjskiego    house i US Garage. W tym roku ukazała się m.in. soulful-house’owa EP-ka „Johny Says Yes” w labelu  Manyoma Records oraz „Dayzz EP” na Disco Balls Records.

Marcowe premiery od Maćka to  “Turn Around” (ze składanki „Deep House Grooves 02” na LW Recordings )  i „Release Yourself” (nr katalogowy PGH069 na Pogo House Rec),a  także remiks dla Aitor Astiz „ Old School Slang”.

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud's privacy policy.
Learn more

Load content


► MR SPRING / My Own Beat Rec.

Mr Spring, czyli Łukasz Gabła najlepiej czuje stylistykę euforycznych tanecznych produkcji z lat 90. wywodzących się z piano-house i speed-garage. Do tej pory publikował m.in. dla  amerykańskiego Ultra Bass Records ( w maju pojawi się tam singiel „Sweet Talk”) i Pogo-House Records z Londynu. Nowy soulful-house’owy  singiel „Crazy” ukazał się w labelu My Own Beat Records z  Meksyku i jest obecny  na składance przygotowanej z okazji Miami Music Week.

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud's privacy policy.
Learn more

Load content


► FLOATING GROOVE / Monolog Records

Floating Groove, to duet pochodzący ze Szczecina, który współtworzą Michael Modoolar oraz Dawid Korniak. Na scenie występują od wielu lat, choć wspólny projekt wystartował w połowie 2015 roku. Mają za sobą remix dla Noviki i trzy autorskie wydawnictwa: dwa nakładem meksykańskiej wytwórni Elite Records oraz najnowsze – „Verana EP”, wydane 13 marca na berlińskim labelu Monog Records – na tej EPce polecam zwłaszcza acidowy mix „Patryk Molinari’s 303 Treatment” .

W marcu Floating Groove zagrali w berlińskim klubie Chalet (impreza z okazji wydania EP), a na co dzień są rezydentami szczecińskiego Tanz Baru. Do czasu utworzenia projektu odwiedzili kilka ciekawych klubów w Polsce, ale i również festiwali, takich jak: Plötzlich am Meer, czy Summer Contrast. Od końca 2016 roku należą do agencji bookingowej C&C Bookings.

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud's privacy policy.
Learn more

Load content


► Polski Klasyk: „ Darkside” SONIC  TRIP / Sonic Trip Recordings

Przegląd nowości z początku 2017 roku kończę klasykiem z roku 2000: drum’n bassowa formacja    Sonic Trip ( która właśnie reaktywowała działalność): Infinity, Exwookie, Nobis oraz  MC I nagrali   wtedy kawałek „Darkside”, który był bardzo popularny w klubach.  Piosenka ukazała się na winylu / dub-plate i CD z live-setem „Re:Mix”.

Ciekawostką  są kulisy powstania utworu, bazującego na samplu z głosu rapera Ice T. Otóż pierwszy manager Sonic Trip mieszkał w Londynie , skąd przywoził często do Polski sporo elektronicznej muzyki, nagrywał sety z pirackich radiostacji.  Jedną z audycji był cykliczny  program Ice’a T. ,w  którym to opowiadał o korzeniach rapu, bluesa i funku. DJ Nobis tak przyciął głos rapera, łącząc kilka jego zdań, że zabrzmiały one jak rytmiczny rap, a  były de facto złożonymi samplami („Certain kind of darkside tensity keeps you down…”). Zresztą, Ice T. dostał kiedyś płytę z tym nagraniem i bardzo je chwalił.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

Published April 13, 2017.