Electronic Beats Poland

Behringer chce stworzyć własnego Minimooga

Minimoog to prawdziwa legenda. Trudno jednoznacznie określić jak istotnym kawałem sprzętu w historii muzyki jest ten klasyczny synth. Jak się okazuje firma Behringer ma w planach stworzenie budżetowej wersji hardware’u. Założyciel firmy Uli Behringer podał tę informację na forum Gearslutz gdzie również musiał bronić się przed zarzutami fanów wyjaśniając, że tworzenie replik w światku muzycznego sprzętu nie jest niczym nowym.

„(…) W świetle prawa technologia jest dostępna dla każdego za darmo jeśli nie jest chroniona. Niektórzy z was mogą patrzeć na to inaczej, ale w taki sposób przemysł muzyczny działa – w taki właśnie sposób zostało napisane prawo. W wypadku MiniMoog technologia ma ponad 40 lat i wszystkie możliwe patenty wygasły. Dzięki temu jest ona w domenie publicznej dostępna dla każdego. Bez tego prawa żylibyśmy w świecie gdzie istnieje jedna firma tworząca samochody czy syntezatory (…). Właśnie dlatego znajdziecie z łatwości firmy, który tworzą różnego rodzaju repliki – w tym MiniMoogi (…)”

Behringer planuje stworzenie sprzętu dla ludzi, którzy nie ma są w stanie kupić oryginału za niemalże 4 tysiące dolarów.

„Zacząłem swój biznes 30 lat temu i od zawsze chciałem pomagać muzykom przełamywać bariery, ułatwiać im podążanie za swoją pasją, bez finansowym ograniczeń”

Poza tymi zdaniami nie wiemy wiele więcej o projekcie firmy. Nie znamy daty, nie wiemy jak Minimoog będzie wyglądał, ani nic więcej. Całą dyskusję Behringera z potencjalnymi odbiorcami znajdziecie TUTAJ.

Dla firmy jest to kolejny krok w próbie zdobycie mocniejsze pozycji na rynku syntezatorów. Plan Behringera to stworzenie szerokiej gamy sprzętów, których cena ma zaczynać się już od 49 dolarów. Czekamy na kolejne wieści i zacieramy ręce.

Published March 06, 2017.