Electronic Beats Poland

Beatport i Twitch ogłosiły partnerstwo

Z zamkniętych na całym świecie klubów i parkietów społeczność muzyki tanecznej przybyła m.in. na Twitcha, aby uzyskać wsparcie tej popularnej platformy i wypełnienić ją nowym kontentem – DJ setami i występami muzycznymi.

Rok 2020 to rok ogromnego wzrostu zainteresowania i innowacji w świecie live streamingów. Nasz partner Beatport, którego gorące transmijsie goszczą również na naszym kanale Facebook od marca zgromadził 140.000 fanów, 48 milionów wyświetleń i 221 milionów oglądanych minut.

Beatport zorganizował wiele znakomitych streamów, takich jak 36-godzinne koncerty charytatywne ReConnect, które wspierały m.in. COVID-19 Relief, czy pomoc dla ofiar eksplozji w Bejrucie. Tu obok tuzów elektroniki mieliśmy okazję podziwiać również dwójkę naszych rodzimych DJów – GIGEE i Raidho.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Beatport to również partnerstwa festiwalowe, w tym Movement Detroit, Glastonbury, Junction 2, CRSSD i Creamfields.

Program Beatport’s Twitch Channel to poza partnerstwami festiwalowymi i wydarzeniami ReConnect kilka cotygodniowych formatów live show prezentujących najlepszych artystów w muzyce elektronicznej.

Głównym elementem programu będzie “The Residency”. Co miesiąc, w czwartkowe wieczory, Beatport odda pałeczkę jednemu artyście, który będzie gospodarzem i kuratorem tej sesji opowiadając swoją artystyczną wizji. Na liście artystów prowadzących znajdują się już: Kerri Chandler, Seth Troxler, Maya Jane Coles, Eats Everything, Nastia, WhoMadeWho, i SAMA’ ABDULHADI.

Niedzielne wieczory będą przeznaczone dla kolektywów muzyki elektronicznej z całego świata, aby prezentować widzom jak najbardziej zróżnicowany program. Zobaczymy w nim producentów, DJ-ów, promotorów i innych utalentowanych artystów, którzy stale dostarczają kreatywnych inspiracji scenie elektronicznej. Mamy m.in. Boko! Boko! (Londyn), Dome of Doom (Los Angeles), HE.SHE.THEY (Londyn) i No Shade (Berlin).

Siłą napędową Beatportu i fundamentem tętniącego życiem muzycznego krajobrazu są niezależne wytwórnie. Inicjatywa Beatport HYPE znajdzie się w centrum uwagi, a labele takie jak: Soft Computing, Sense Traxx, HouseU i Hot Fuss, będą co miesiąc promować swoje produkcje i promować to co najnowsze w elektronice.

Dodatkowo, wiodące wytwórnie takie jak Drumcode, Tronic, Toolroom, Soma, Ultra, Kittball i Stereo Productions zaprezentują swoje nowe wydawnictwa i wyjątkowych artystów w serii Beatport’s Label Showcases.

Treści edukacyjne zaprezentują legendy branży, takie jak: Chris Liebing, Francesca Lombardo i K-HAND podczas, któych publiczności Beatportu otrzyma zakulisowy dostęp do ich studiów i pozna proces twórczy.

Na koniec, światowej klasy zespół kuratorów Beatportu będzie ręcznie wybierał najlepsze utwory i wydawnictwa każdego tygodnia i prezentował je w serii Beatport LINK podczas pokazów live z Berlina.

Mówiąc o nowym partnerstwie, Robb McDaniels, prezes Beatportu, powiedział: “Widzieliśmy na własne oczy, jaką rolę w pielęgnowaniu społeczności muzyki tanecznej podczas pandemii pełniły streamy na żywo. Dzięki nim miliony fanów regularnie oglądają nasze transmisje. Dowiedzieliśmy się, że oprócz dużych, globalnych wydarzeń, fani muzyki tanecznej są zainteresowani również specjalistycznymi kuratorami i hiperlokalnymi przekazami na żywo. Dlatego angażujemy się w tworzenie przekazów na żywo, które są absolutnie niezbędne dla globalnej kultury życia nocnego, a teraz bardziej niż kiedykolwiek potrzebują atencji.”

LINK DO KANAŁU Beatport Official

Published September 20, 2020.