Electronic Beats Poland

AGIM z hipnotyczną EP-ką na Holyklang

AGIM - jeden z najzdolniejszych i najbardziej wszechstronnych polskich producentów pisze kolejny rozdział swojej muzycznej historii - wydając EP-kę "Rheum" w nowym polskim labelu Holyklang.

Za co cenimy AGIMA? Za talent, muzyczną erudycję, szerokie horyzonty i niezwykłą muzykalność, która na polskiej scenie klubowej należy do rzadkości. Szerokie spektrum muzyki, jakie wyszło spod ręki Agima przyprawia o zawrót głowy: począwszy od Oszibarack, poprzez Nervy aż po tracki duetu BLOOMA ( jaki tworzy z Deasem).

AGIM nie wydaje muzyki nazbyt często – w 2019 roku słuchaliśmy EP-ki wydanej   dla Noir Music.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Pandemiczny rok 2020 to była zdecydowanie muzyka do gry “This Is The Zodiac Speaking”.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

 

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud’s privacy policy.
Learn more

Load content

26 marca na rynku pojawiła się nowa EP-ka AGIMa “Rheum’ – będąca zwiastunem działalności nowego polskiego labelu – HOLYKLANG. Te wytwórnię współtworzą; MANOID, Szymon Weiss i właśnie Agim – trzy twarze stojące m.in. również za Instytutem Dźwięku.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

 

Nowa – cyfrowa – EP-ka AGIMa to trzy mocne, surowe hipnotyczne techno-bangery. “Rheum” zabiera nas w siedmiominutową podróż po nocnym pejzażu opustoszałego miasta. Może być też ścieżką dźwiękową do jazdy samochodem po postindustrialnych dzielnicach lub utworem, jaki tuż przed północą ściąga ludzi na parkiet na undergroundowej imprezie.

“Seprentation” jest  dźwiękową  kontynuacją techno-tripu, w jakim uczestniczymy i jakiemu się szybko poddajemy, a  remix DEASa utworu tytułowego to potężna bomba, która powinna zostać odpalona podczas jakiegoś najbliższego festiwalu. Tak, tęsknimy, by usłyszeć tę muzykę w takich okolicznościach!

HOLYKLANG niebawem się rozkręca i zapowiada kolejne tajemnicze wydawnictwo – tym razem winylowe – czekamy trzymając kciuki!

fot. główne: Przemek Dzienis

 

Published March 27, 2021. Words by Artur Wojtczak.