Electronic Beats Poland

Afterowe Miejscówki w Europejskich Stolicach

Nieodłącznym elementem wypadów za granicę jest poszerzanie perspektyw, także tych imprezowych. Często zdarza się, że kiedy impreza się kończy, my wcale nie chcemy jej przerywać – wówczas zaczynają się gorączkowe poszukiwania after party. W poniższym poradniku przygotowaliśmy dla Was kilka miejsc, tak na wszelki wypadek, żebyście nie musieli przeczesywać Internetu tuż po zakończeniu imprezy, w poszukiwaniu porządnego afteru.

LONDYN: Corsica Studios

W każdą niedzielę, od godziny 5 rano, w południowo-wschodniej części miasta, niedaleko stacji metra Elephant & Castle, startują aftery znane jako Jaded. Cykl na stałe rezyduje  w Corsica Studios, czyli klubie muzycznym nieprzerwanie działającym od 2005 roku. Podczas 7 lat trwania cyklu, odwiedzający mogli rejwować do setów takich artystów jak Ansome, Dax J, czy chociażby Cleric.

Corsica Studios
4/5 Elephant Rd
Londyn

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

BERLIN: Griessmuehle

W przypadku Berlina ciężko jednoznacznie wskazać najlepszą afterową miejscówkę, ale miejscem które bez wątpienia zasługuje na uwagę jest klub zlokalizowany w opuszczonym młynie o enigmatycznej nazwie – Griessmuehle. W środku znajdziecie 3 sceny, z czego jedna dedykowana jest afterom. Imprezy zaczynają się tam w piątek o 22 i często kończą w niedzielę o tej samej godzinie.

Griessmuehle
Sonnenallee 221,
12059 Berlin

PARYŻ: Concrete

Ten klub to miejsce dla naprawdę mocnych zawodników. Odbywają się tu imprezy trwające nawet do 28h. Na stałe zakotwiczył się w świadomości paryskich rejwerów już w 2011 roku, znajdując przystań w trzypiętrowej łodzi, zacumowanej przy brzegu Sekwany. Rezydenci to między innymi Shlømo, Antigone i Francois X, artyści których powinniście znać chociażby z występów na Audioriver.

CONCRETE
69, port de la Rapée,
75012 Paryż

 

TBILISI: Bassiani

Jeden z najbardziej znanych klubów techno w Gruzji, a wręcz pokusiłbym się o stwierdzenie, że na świecie. Bassiani od początku działalności zaangażowany jest w działania wspierające środowisko LGBT oraz  zaangażowany w obronę Praw Człowieka. Wśród grona rezydentów klubu znajdziecie takich artystów jak DVS1, Function, Hector Oaks, czy też Zitto. Oficjalnie imprezy w tym miejscu kończą się o 9 rano, lecz nieoficjalnie trwają do późnych godzin popołudniowych, co jest nie lada wyczynem przy skrajnie konserwatywnych poglądach tamtejszego rządu.

BASSIANI
2 Akaki Tsereteli ave.
Tbilisi

PRAGA: Ankali

Będąc w stolicy Czech polecam odwiedzić klub, który zadomowił się w starej fabryce mydła. Jak sami o sobie mówią, miejsce jest przeznaczone tylko dla osób z otwartymi głowami. Artyści tacy jak Rødhåd, Blawan, Claudio PRC to niemalże codzienność. Miejsce cechuje się dobrze rozwiniętą stroną wizualną, a to za sprawą kolektywu XYZ Project, którzy są odpowiedzialni za przygotowywanie instalacji świetlnych podczas jednego z najwiekszych praskich  festiwali z muzyką elektroniczną – UP Festival.

 

ANKALI
Lopuchová 6,
101 00 Praha 10

Published December 03, 2018.