Electronic Beats Poland

6 najlepszych indyków 2018 roku

Wybranie siedmiu najlepszych gier jest… problematyczne. Biorąc pod uwagę tysiące tytułów, które trafiają na wszystkie platformy. No ale co możemy powiedzieć – taką liczbę sobie wybraliśmy i musieliśmy się tego trzymać. Sprawdźcie 7 indyczych tytułów, od których uzależniliśmy się w ciągu ostatnich 11 miesięcy.

 

Return of the Obra Dinn

Nowa gra twórcy genialnego “Papers, Please”, który według nas było drugą najlepszą grą 2013 roku. Po “GTA V” i tytuł Rockstara nie wygrał wcale z wielką przewagą.

W nowym tytule gracz wciela się w pracownika agencji ubezpieczeniowej, który wchodzi na pokład statku Obra Dinn – łajba zaginęła kilka lat wcześniej, a teraz powróciła do portu opuszczona i skrywająca mroczne sekrety. Naszym celem jest oczywiście odkrycie tego co się stało z załogą. I jeśli coś ma was wcisnąć w siedzenia waszych foteli to ta świetnie napisana historia.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

Celeste

Platformówka, która kilka razy doprowadzała nas do rozstroju nerwowego. Wcielamy się w niej w Madeline, która decyduje się na zdobycie szczytu góry Celeste. Przed nami niemalże 800 różnych planszy pełnych przeszkadzajek, trudnych skoków i zadań, w których tylko idealnie wyczucie czasu może nas uratować. Dawno nie graliśmy w platformówkę, która aż tak by nas oczarowała

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

Red Strings Club

Gra, w której twoim zdaniem jest… gadanie. Dawno w świecie gamingu nie było tytułu, który tak bardzo opierałby swój sukces na charyzmatycznych postaciach, dobrym scenariuszu i fascynującym świecie. Gdyby chociaż jedna z tych rzeczy nie zadziałała dostalibyśmy tytuł, który byłby fajną nowinką przez godzinkę o której szybko byśmy zapomnieli. W tytule wcielimy się w postaci i dawno nie byliśmy tak niespodziewanie przygniecieni ciężarem emocjonalnym, który zrzucili na nasze barki scenarzyści tego tytułu. Ale chcieliśmy więcej z każdą mijającą minutą.

https://www.youtube.com/watch?v=IELW1Mdzeak

Into the Breach

Oczekiwania wobec autorów “FTL: Faster Than Light” były duże i fakt, że ich kolejny projekt po raz kolejny zachwycił cieszy. Strategia turowa to gra, w której ludzie stają na przeciwko zagrożenia ze strony obcych. Minimalistyczna grafika i marne 64 pola z których składają się plansze mogą powodować, że niektórzy z was do “ItB” nie podejdą na poważnie, ale przed wami naprawdę złożona i wyjątkowa gra.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

Minit

Ta prosta na pierwszy (i w sumie drugi) rzut oka gra kryje w sobie coś co zmienia postrzeganie tego tytułu. Duet stojący za “Minit” chciał stworzyć tytuł, którego celem było zostanie antytezą tego czym są przygody w wersji AAA. Obaj mają doświadczenia z prac nad “Horizon Zero Dawn”, więc wiedzieli dokładnie jak podejść do tworzenia swojego tytułu, aby stworzyć go kompletnie na opak w stosunku do molochów tego świata. I im się udało. W tytule wcielamy się Minita i za każdym razem możemy eskplorować nim cały świat stworzony przez twórców gry – problem polega na tym, że na całą grę mamy 60 sekund.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

The Forest

Nie było możliwości, aby gra która sprzedała niemalże 6 milionów kopii nie znalazła się na naszej liście. w “Lesie” trafiamy na zalesioną wyspę jako jedyni ludzie, którzy przeżyli katastrofę lotniczą. I chociaż obecność innych ludzi byłaby czymś pocieszającym niestety las jest pełen stworzeń, których wolelibyśmy nie spotkać. Naszym celem w tytule jest przeżycie. Budowanie schronu dla siebie, szukanie jedzenia, z czasem tworzenie pułapek, broni i narzędzi, które pomogą pokonać nam przeciwników. I chociaż można grać w to wspólnie ze znajomymi to, aby w pełni odczuć horror jaki przygotowali dla nas twórcy warto wejść w ten świat samotnie.

Szkoda tylko, że musieliśmy czekać na konsolową wersję i pełną wersję na pc po latach słabo przygotowanej alphy.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

Published November 26, 2018.