Electronic Beats Poland

55-lecie Technics i limitowany gramofon SL-1210GAE

Kultowa Japońska marka Technics świętuje w tym roku swoje 55 urodziny. Z tej okazji na rynku pojawi się limitowany gramofon SL-1210GAE w specjalnym jubileuszowym designie i kilkoma niespotykanymi we wcześniejszych modelach funkcji. W sprzedaży znajdzie się tylko 1000 sztuk!

Kolekcjonerski Gramofon Technics SL-1210GAE 

Sprzęt ma pojawić się w sprzedaży już w czerwcu. Podobno ma być dostępny na całym świecie, a jego cena ma wynosić ok 4.700 €. Dla kolekcjonerów będzie to gratka i już wiemy, że zniknie w kilka chwil. Jest po prostu piękny i unikatowy. Obudowa będzie w całości czarna ozdobiona jedynie złotą tabliczką z wygrawerowanym napisem “Product Limited” i numerem seryjnym.

Specjalne właściwości

Gramofon SL-1210GAE, Technics wyposażył w niestosowaną w innych swoich modelach izolację. Jest to miękki, żelopodobny materiał aGEL, którego zadaniem jest  wzmocnienie izolacji gramofonu od zewnętrznych wibracji. Po raz pierwszy w historii Japończycy uzbroją swojego wojownika w specjalnie dostrojoną wkładkę Nagaoka MM. To kolejna wyjątkowa cecha włąsnie tej edycji.

Inne dodatki to aluminiowy panel górny i anodowane, szczotkowe wykończenie. Przyciski i ramię mają również całe czarne wykończenie. Konstrukcja bazuje na modelu Technics SL-1200G i jej limitowanej edycji SL-1200GAE z 2016 roku, ale widdzimy też nawiązania do kultowej serii Technics SL-1000R.

Gramofony Technics SL-1210GR

 

 

Published May 29, 2020. Words by Redakcja, photos by Technics.