Electronic Beats Poland

5 tatuażystek na Instagramie, które polubi nawet wasza babcia

12-13 października na Stadionie Legii Warszawa to 7 edycja Warsaw Tattoo Convention. Wydarzenie skupia wszystkich fanów tatuażu, weteranów jak również tych, którzy planują dopiero swój pierwszy raz. Pośród artystów tego fachu na Legii spotkamy wielu znakomitych gości z całego świata oraz polskiej sceny.

Czasy się zmieniają. Kiedyś tatuaże nawet wśród młodych ludzi były rzadkim widokiem. Teraz tatuaże ma każdy i to nie tylko małe motylki nad kostkami, ale wielkie solidne tatsy, które pokrywają łydki, ręce, szyje i nawet twarze. Ale fakt, że coraz rzadziej ludzie zwracają uwagę na posiadaczy tatuaży, na pewno cieszy i chociaż może wasze babcie nie skakałyby ze szczęścia gdybyście zrobili sobie tribala w stylu Mike’a Tysona, to postanowiliśmy wybrać dla was 5 twórców tatuaży, których nawet seniorzy waszych rodów mogąc uznać za całkiem ładne rzeczy.

Królink

Czarno-białe tatuaże Królink dotykają tematyki wymarzonej dla dziewcząt i ich ciotek. Pięknie cieniowane rośliny, liście i zwierzęta, które też zawsze pokazuje na swoim instagramie w idealnym towarzystwie różnego rodzaju zieleniny mogą tylko radować wasze oczy i trochę też nakręcać, aby samemu przytulić sobie jakąś monsterę na klacie.

Marta Szumigaj

Marta, mimo że tematyką swoich prac nie odbiega daleko od poprzedniczki, to już sama technika jest tak różna jak to możliwe. Prace Marty najczęściej nasycone są kolorami. Jej tatuaże zwierząt czasami trudno odróżnić od prawdziwych sierściuchów.

Bianka Szlachta

View this post on Instagram

Mamusia z delegacji w @zmierzlokitattoo ❤?

A post shared by Bianka Szlachta (@biankaszlachta) on

Bianka robi kotki i te kotki są całkowicie kreskówkowe i proste. Są zabawne, interesujący, inne i dziwne. I do tego całkiem wyjątkowe bo chyba trudno jest znaleźć bardziej rozpoznawalną stylistycznie tatuażystkę w naszym kraju.

Magda Bujak

View this post on Instagram

#inkminerstattoo #girlpower

A post shared by Ink&Paint ⚒? (@magdalena_bujak) on

Pracująca w Katowicach Magda wspaniale umie wypełnić kolorem każdą część waszego ciała tworząc przepiękne i urzekające tatuaże każdej możliwej roślinności. Od czosnku, przez cebulę, po różę i słoneczniki.

Agnieszka Szela Barańska

Delikatne i subtelne tatuaże Agnieszki mogą zachwycić chyba największych wrogów tatuażu. Przepiękna kreska, którą trudno nawet opisać słowem jeśli nie jesteś jednym z ludzi, którzy lubią sobie pogadać o sztuce i nic nie powiedzieć. Wystarczy wejść w jej instagrama i zacząć się zachwycać.

Published October 13, 2019. Words by Kacper Peresada.