5 raperów z Azji, których powinniście znać | Electronic Beats Poland

5 raperów z Azji, których powinniście znać

Rap w Azji jest w formie od dawna. Ale dopiero ostatnie lata pozwoliły młodym chłopakom z Chin czy Tajlandii trafić do uszu przeciętnego słuchacza choćby w Stanach. Postanowiliśmy przygotować małą listę naszych ulubionych raperów z dalekiego wschodu, którzy zasługują na uznanie i hype nie mniejszych od tego, który otrzymują ich koledzy po fachu zza oceanu.

Rich Chigga

Rich Chigga miał 16 lat gdy do sieci trafił jego debiutancki kawałek i z miejsca stał się ulubieńcem internetu. Ale poza byciem zabawnym ziomeczkiem z nerką reeboka chłopak umie tez nawijać, dlatego w ciągu ostatniego roku z mema stał się prawdziwym raperem mającym na koncie featuringu od m.in. Ghostface Killah.

Keith Ape

Chyba najgorętszy aktualnie raper z Korei.

Jego “It G Ma” doczekał się nawet amerykańskiej wersji i pojawił się w naszym ulubionym serialu 2016 roku “Atlancie”. Keith Ape szybko zyskał fanów dzięki swojemu szalonemu flow i idealnemu doborowi producentów

Higher Brothers

Jak wszyscy wiemy wszystko z czego korzystamy jest “Made in China” – nawet najlepsze hip-hopowe tracki ostatnich miesięcy.

Okasian

Okasian jest określany mianem koreańskiego, mniej agresywnego 21 Savage. Może i ma to sens, ale nie warto krzywdzić dobrego rapera porównaniami do typa ze Stanów

JayAllday

Mało można znaleźć informacji o JayAllday w sieci. Chłopak sporo nagrywa featuringów i słychać w nim wielki potencjał, ale póki co jeszcze mu dużo brakuje do rozpoznawalności wcześniej opisanych MC. Nie zmienia to faktu, że warto mieć na niego oko.