Electronic Beats Poland

5 producentów, na których warto zwrócić uwagę w 2021 roku

Wraz z Nowym Rokiem warto zwrócić uwagę na ciekawych twórców, produkujących niebanalne dźwięki różne gatunkowo. Mamy dla Was 5 producentów muzycznych, których naszym zdaniem warto sprawdzić. Proponujemy posłuchać produkcji od bardziej doświadczonych twórców z wieloletnim stażem jak i zupełnie młodą krew.

Carsky

 

Naprawdę nazywa się Paweł Karski i pochodzi z Krakowa. Choć działał w różnych projektach muzycznych, to jego oficjalnym debiutem była EP-ka “Make Me Pure” promowana utworami “Dreams” oraz “Pure”. Ciężko przejść obojętnie obok tworzonej przez niego pastelowej elektroniki, stanowiącej pomost między latami 90. a inteligentnymi tanecznymi dźwiękami XXI wieku. W swojej karierze miał okazję sporo występować na żywo, w tym m.in. na Open’erze, a jego utwory zostały wykorzystane w reklamach oraz kampanii AW19/20 marki MUUV. Produkcje Carskyego zdobywają ogromną ilość odsłuchań w sieci.

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud’s privacy policy.
Learn more

Load content

T Dot Est

 

Niedawno pisaliśmy o wytwórnii P.A.F.F.-a, Onionwave. Jednym z jej przedstawicieli jest T Dot Est – enigmatyczny producent z Krakowa, który łączy w swojej twórczości ambient, IDM, dorzucając do tego nawet folk (album „Hulaty”) Jego najnowsze dzieło to wydany pod koniec grudnia „BLMRVRSD”. Warto śledzić poczynania tego absolwenta AGH, którego dźwięki stanowią specyficzną podróż do świata melancholii.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Tytuz

 

Radomski producent, który tworzy beaty stanowiące hołd dla klasycznej szkoły Hip-Hopu. Członek projektu BoKoTy, który współtworzy z raperami Kotzim i Borem. Jego najnowszy projekt to mixtape „Super Underground”, na którym gościnnie pojawili się m.in. Miodu z Jamala, ZDR, Pajczi, Banda Unikat, Arab i Chipsu. Został on zrealizowany we współpracy z DJ-em Radzionem i jest trzecim w dyskografii Tytuza. Nasz bohater pokazuje, że nie trzeba gonić za trendami, by zyskać respekt słuchaczy. Jego surowe beaty to ukłon dla tych, którzy szukają czegoś, co łączy trueschool ze współczesnością.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Wojciech Grzankowski / DJ Grzana

Witajcie w krainie analogowego czarodzieja, który bawi się dźwiękami niczym dziecko klockami Lego. Przerabia Chopina na dubstep, jammuje z kolegami instrumentalistami, a także prezentuje followersom live-act’y pełne syntetycznego techno.  Wojciech Grzankowski to bowiem człowiek wielu talentów! Jeśli nie poczujecie tego, co tworzy jako Sensor.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Odsyłamy Was również do jego drugiego projektu – G.R.Z.A.N.A. Pod tą właśnie ksywą wydał album „Człowiek z szafy”, w którego powstaniu palce maczał sam DJ Feel-X – legendarny polski hiphopowy DJ oraz producent.

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud’s privacy policy.
Learn more

Load content

Wiktor Smutek / BITT

 

Wiktor Smutek aka Victor Sadness – muzyk, wokalista, producent, prezenter radiowy. Kocha ciężkie gitarowe brzmienia, a w autorskiej audycji Radia Radom przemyca muzykę z Ameryki Północnej. W jego sercu zwyciężyła jednak miłość do Południowej, czego dowodem jestem projekt BITT, który współtworzy z brazylijskim przyjacielem, Eltonem Ribeiro. Wspólnie wydali album „Soundtrack”, a ich najnowsza płyta to „The Best Of”, przy której produkcji wspomógł ich  Carlos Luiz. Hiphopowe beaty, sample wokali w różnych językach (m.in. w portugalskim i ormiańskim), a wszystko to okraszone południowym luzem i sporą dawką humoru.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Published January 11, 2021. Words by Elvis Strzelecki.