Electronic Beats Poland

5 ostrych sosów dostępnych w Polsce, które wypalą wam kubeczki smakowe

Ostatnio weszliśmy do jednego ze sklepów w dużym centrum handlowym i zobaczyliśmy na półce informację, iż prowadzona jest sprzedaż legendarnych sosów Blaira. Z tym że sklep zrzekał się odpowiedzialności, jeśli chodzi o następstwa zakupu danych sosów i prosił o rozważne korzystanie z nich. Bo jak wiemy dzięki choćby youtube’owemu First We Feats są na świecie sosy, które mogą wam smakować, ale głównie mogą też was skrzywdzić. Postanowiliśmy wybrać 5 sosów, które warto mieć w domu, ale których spożycie może sprawić wam tyle samo przyjemności ile bólu.

Blair’s Ultra Death Sauce

Legenda. Bo w końcu sprzedawana jest w opakowaniu wyglądającym jak trumna. My sprawdziliśmy go w 1/10 kropli i poczuliśmy ostrość większą niż jakiekolwiek Tabasco może wam zapewnić. ALE… BDS: Ultra Death ma to do siebie, że mimo straszliwej ostrości jest też smaczny. A do tego nie tak drogi jakby mogło się wydawać.

Skala Scoville’a: między 800.000 a 1.100.000

Black Mamba 6 Get Bitten

6 milionów. Tyle w Skali Scoville’a podobno ma ten sos. Jest to specjalna edycja Black Mamby, która składa się w 73% z czekoladowych habaneros. Jakimś cudem mimo przerażającej ostrości Czarna Mamba ma też faktyczną jakość smakową. Problem polega na tym, że jej smak będziecie też czuli w uszach.

Skala Scoville’a: ok. 6.000.000

Mad Dog 44 Magnum Pepper Extract

Ostatnio ten sos jest trudniej dostępny niż poprzednicy. Bo sklepy ściągają hardcorowe sosy w mniejszych ilościach do naszego kraju, ale nadal jak poszukacie, to możecie go znaleźć. Mad Doga raczej nie ma sensu używać jako nic innego niż dopalacz do dużych dań. Bo smaku tutaj nie ma zbyt wiele. Tylko ból. W trakcie jedzenia i dzień po.

Skala Scoville’a – ok. 4.000.000

Blair’s 3 AM sauce

Podobnie jak poprzednik – nie nastawiajcie się na szukanie w tym sosie smaku. Po prostu dolewajcie go do zup, gulaszów i czegokolwiek chcecie, aby zyskało na ostrości. Przy pewnym poziomie ostrości smak jest tak głęboko schowany za piekłem, który rozgorzeje w waszych ustach, że nie warto ryzykować z korzystania z tego sosu w inny sposób niż jako dodatek.

Skala Scoville’a – ok. 2.000.000

Satan’s Blood

Stworzony w piątek 13-tego sos jest najbardziej przystępnym z wymienionych. Oparty na chilli może wielu z was zachwycić pełnią smaku, ale nie zapominajcie o ryzyku, jakie jedzenie tego typu ostrości niesie ze sobą.

Skala Scoville’a – ok. 800.000

Published December 20, 2018.