5 numerów The Internet, na które jutro czekamy | Electronic Beats Poland

5 numerów The Internet, na które jutro czekamy

Już jutro w warszawskiej Proksimie po raz drugi w Polsce wystąpi kolektyw The Internet. Kalifornijczycy zawitają do nas dosłownie w przeddzień premiery nowego albumu – “Hive Mind” – który ukaże się 20 lipca.

Bilety na to wydarzenie znajdziecie tutaj, a my mamy dla was dodatkowo krótki przelot przez dokonania zespołu. Wybraliśmy 5 naszych ulubionych kawałków The Internet, pełni nadziei, że jutro dane nam je będzie usłyszeć na żywo.

Cocaine

Kawałek z debiutanckiego LP zespołu “Purple Naked Ladies”. The Internet działali wówczas dwuosobowo – była wokalistka Syd i producent Matt Martians. Dopiero z czasem i rozszerzeniem składu, zmieniali oni stylistykę z future-soulowej na bardziej funkowe, żywe brzmienie.

Dont Cha

To już z kolei singiel promujący album “Feel Good” z 2013 roku i najbardziej widoczny przykład zmiany The Internet do brzmienia. Do dziś brzmi wybornie.

Girl feat. Kaytranada

Przebój lata 2015. Chyba najbardziej znany dotąd numer zespołu. Czy najlepszy? Nie podejmiemy się odpowiedzi na to pytanie. Ale na poprzednim koncercie zespołu w Warszawie, właśnie “Girl” wywołało największe poruszenie.

Gabby feat. Janelle Monáe

Jeszcze jeden kawałek z rewelacyjnego albumu “Ego Death”. Na gościnną obecność Janelle w stolicy raczej nie ma co liczyć, ale sam instrumental i wokal Syd powinien wystarczyć, by w pełni rozbujać klubem.

Come Over

A to już najnowsza propozycja zespołu, stąd nasza ciekawość jest podwójna – pierwsza okazja, żeby usłyszeć podobający się nam numer na żywo, to zawsze szczególny rodzaj ekscytacji.

Ciekawi nas zresztą, ile numerów z płyty “Hive Mind” zaprezentują jutro The Internet. Oby jak najwięcej!