5 numerów, którymi Kelela podbiła nasze serca | Electronic Beats Poland

5 numerów, którymi Kelela podbiła nasze serca

Już jutro w Teatrze WARSawy jeden z tych koncertów, na które czekaliśmy latami. Po raz pierwszy w okolicznościach klubowych wystąpi w Polsce Kelela – jedna z najbardziej zjawiskowych postaci współczesnego R&B. Odliczając godziny do jej show, przypominamy wam na szybko 5 kawałków, które sprawiły, że pokochaliśmy ją bezgranicznie.

Send Me Out

Kawałek z jej premierowego mikstejpu “Cut 4 Me”. Jeden z pierwszych tak miłych dla ucha owoców współpracy z Kingdomem. Warto też sprawdzić remiksy “Send Me Out” – kapitalną robotę w tym temacie wykonali m.in. Obey City i Girl Unit.

The High

Jeszcze jedna produkcja Kingdoma, ale tym razem na spółkę z Gifted & Blessed. Kawałek pochodzi z 2014 roku i był kolejną, po rzeczach z wspomnianego wcześniej “Cut 4 Me”, ilustracją drogi, jaką Kelela obrała. Singiel miał anonsować jej debiutancki album, ale stało się trochę inaczej…

A Message

…bo ostatecznie jesienią 2015 roku w Warpie ukazała się “tylko” EP – “Hallucinogen”. “A Message” w produkcji Arca do dziś imponuje głębią klimatu. Przy tym się odpływa.

Rewind

Dotąd mieliśmy kawałki bardziej zmysłowe, mniej pod nóżkę, ale nie ukrywamy, że na koncercie mamy zamiar się też trochę pobujać. I tutaj jak ulał będzie pasował kolejny z numerów ze wspomnianej EP-ki.

LMK

Jak również jeden z najlepszych singli 2017 roku, banger “LMK”, którym Kelela promowała oficjalny debiut “Take Me Apart”. Ten joint to dzieło Kwesa i Jam City, którzy w kapitalny sposób połączyli brzmienie R&B z lat 90. z tym, co najlepsze obecnie w tej muzyce.