5 naszych ulubionych piosenek przewodnich w historii telewizji | Electronic Beats Poland

5 naszych ulubionych piosenek przewodnich w historii telewizji

Lubimy telewizję, lubimy muzykę, a jak wiemy dobrze dobrany utwór umie zmienić średni serial w program wybitny. Postanowiliśmy wybrać kilka z naszych ulubionych muzycznych czołówek ostatnich lat i powiemy szczerze… nie było łatwo.

Chcemy tylko zaznaczyć, że ograniczyliśmy wybór do utworów, które albo były napisane specjalnie na potrzeby filmu czy serialu. Dlatego zabraknie chociażby muzyki z “The Wire” czy “Peaky Blinders”.

 

MASH - Suicide is Painless

Co ciekawe tekst do tej piosenki napisał 15-letni syn reżysera Roberta Altmana, który chciał, aby piosenka nosiła tytuł “Suicide is Painless” i była najgłupszą piosenki w historii muzyki. Altman nie był w stanie jednak napisać wystarczająco durnego tekstu i poprosił o pomoc nastoletniego Mike’a. Tak powstała czołówka do legendarnego filmu, a potem serialu.

BoJack Horseman

Pomijając fakt, że BoJack to według nas top 3 seriali, jakie otrzymaliśmy od Netflixa, muzyka odgrywa w nim bardzo ważną rolę. Jednak oryginalny utwór napisany przez Patricka Carneya (czyli połowę The Black Keys), nigdy nie zostanie przez nas zapomniany.

 

Kacze opowieści

KACZKI

ŁUHU

Unbreakable Kimmy Schmidt

Pamiętacie gdy “Songify This” było chyba jedną z najpopularniejszych rzeczy w internecie? I chociaż większość tracków zdążyła szybko się znudzić, to nie genialny Jeff Richmond mówiący “But females are strong as hell”.

Gumisie

Powiemy szczerze, że trochę smuci nas fakt, że nasze dzieci nie poznają radości oglądania dobranocki. I czekania w niedzielę na najlepsze bajki, jakie można było zobaczyć w TV.