Electronic Beats Poland

5 najlepszych dissowych tracków w historii hip-hopu

W środku najgorętszego hip-hopowego beefu ostatnich lat postanowiliśmy wybrać 5 tracków, które w przeszłości zachwycały fanów rapu. I chociaż chętnie byśmy włożyli do tej listy genialny diss nagrany przez Pushę-T to zdecydowaliśmy się skupić na utworach, które nie są aż tak świeże.

Jay-Z – “Takeover”

Bitwa Jaya z Nasem była prawdopodobnie najgorętszym beefem poza Pakiem atakującym Biggiego. W “Takeover” Jay brutalnie przepowiadał koniec kariery Nasa, wyśmiewając jego dotychczasową karierę, sugerując, że przespał się z matką dziecka Nastradamusa i wyśmiewając chorobę Prodigy’ego.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

2Pac – “Hit Em Up”

Jeśli jedna z największych gwiazd hip-hopu nawija w kawałku do Ciebie, że “that’s why i fucked your bitch, you fat motherfucker” to nawet będąc legendarnym Biggie Smallsem, możesz poczuć się dotknięty. Zresztą dla wielu słuchaczy ten kawałek zmienił to jak postrzegano w hip-hopie beef.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

Nas – “Ether”

Mimo, że nawijanie o “Gay-Z” nie było najbardziej liryczną linijką w karierze Nasa, to chyba nie da się nie docenić powyższego utworu.

https://youtu.be/0ePQKD9iBfU

Ice Cube – “No Vaseline”

Ice Cube atakujący swoich byłych partnerów z N.W.A. był szokiem dla wielu słuchaczy. Niestety N.W.A. nigdy nie odpowiedzieli na przepełniony wulgarnymi atakami utwór, ponieważ Dr. Dre zdążył opuścić skład jak i całe Ruthless Records.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

Drake – “Back to Back Freestyle”

Mimo że aktualnie Drake jest właśnie wdeptywany w ziemię to trzy lata temu chłop niemalże osobiście zastopował karierę Meek Milla na dobre dwa lata. Do tego utwór ten stał się hitem lata, co musiało podwójnie boleć przeciwnika. W końcu jedno to zostać wyśmianym przez kogoś – drugie słyszeć ten utwór codziennie w każdym undergroundowym radiu.

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud's privacy policy.
Learn more

Load content

Published June 04, 2018.