Electronic Beats Poland

5 miksów polskich DJ-ów, jakie pozwolą dotrwać do weekendu vol. 3

SEPT
SEPT ma za sobą rewelacyjny występ na tegorocznym Instytucie, a  już niebawem czeka go  występ w Boiler Roomie w Hanowerze, gdzie zagra wraz z Re:ni, Alignmentem, Modigiem, Spinozą, Lip i Hansem Ternerem. Wkrótce też jego 2 nowe utwory wyda londyński  Prodigal Son. Temu artyście wróżymy bardzo dobry czas! Jako próbka stylu Septa – jego najnowszy miks dla Reclaim Your City!

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud's privacy policy.
Learn more

Load content

CARLA ROCA
Pozostajemy w klimacie Instytutowym. Carla Roca to jedna z postaci najdłużej działających na naszej techno-scenie. Obecnie reaktywuje słynny cykl „Black Point Night”, z którym startowała w 2001 roku w Poznaniu. 28 września cykl wraca do poznańskiego Projekt LAB. Tymczasem polecam świeżo opublikowany wideo-zapis występu Karoliny Majewskiej na wspomnianym Instytucie, w  Hali Wysokich Napięć z 12-go maja 2018. Sprawdźcie ten klimat!

https://www.facebook.com/djCarlaRoca/videos/431483917491889/

QBS
Zmieniamy gatunek muzyczny! Kuba Gajda aka QBS, reprezentant Impro nagrał przed wakacjami naprawdę wyjątkowy miks. Artysta kojarzony raczej z brzmieniami głębokiego techno i house oraz acid, zaprezentował przed wakacjami dla Radia Kampus połamanego seta. „Impro Cast 001” to podróż przez stare tracki jungle i liquid drum’n’bass. Naprawdę świetnie się tego słucha!

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud's privacy policy.
Learn more

Load content

DEERSKY
I znowu zmieniamy gatunek muzyczny! Piotr Sarnecki aka DEERSKY to wielki ambasador brzmień progressive w naszym kraju. Odkąd pokochał ten nurt, nagrywa miksy, publikuje własne utwory, gra jako DJ. Wydawał w labelach takich jak  Mistiquemusic, Underground City Music, Deepsessions Recordings, InsomniaFM Records, Crossfade Sounds, Electronic Tree.
Jest też mózgiem i szefem artystycznym własnego labelu Soundteller Records. Release’y z jego wytwórni grały takie tuzy nurtu progresywnego house’u jak  Hernan Cattaneo, Nick Warren i Darren Epsilon.
Do odsłuchu polecam 72-gą sesję dla Proton Radio.

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud's privacy policy.
Learn more

Load content

DJ JanMarian
Pamiętacie kawałek Molesty z legendarnego ‘Skandalu” „28.09.97”? Co roku wielu fanów i DJ-ów przypomina tę datę, której kolejna rocznica przypadła w miniony weekend. A sam debiut Molesty został niedawno odświeżony przez DJ’a JanMariana.
DJ JanMarian to kultowa postać w świecie polskiego DJ-ingu. Znacie go z wczesnych produkcji składu 1 Khz i oczywiście Trzyha Warszafski Deszcz. W latach 90. był autorem rozchwytywanych mixtape’ów z serii Dawaj Mario.
Tak o intencji stworzenia tego mikstejpu opowiedział sam artysta w wywiadzie dla Rytmy.pl:
„Moją ambicją jest, by zaproponować słuchaczom moją wersję Skandalu, nazwijmy to, że odświeżoną, z inną kolejnością utworów, zmiksowanych oczywiście ze sobą i urozmaiconych tu i tam jakimiś moimi trickami i bajerami. Ten mixtape z założenia miał być „czysty” i łatwo przyswajalny dla fanów Molesty, którzy niekoniecznie muszą interesować się sztuką miksowania płyt. Bez wodospadu scratchy i bajerów. Nie obchodzi mnie, co powie jeden czy drugi sfrustrowany DJ, bo to nie oni dają ewentualne propsy, tylko słuchacze, którzy udostępniają mixtape na swoich profilach, słuchają go na smartfonach, puszczają na domówkach czy teraz na wyjazdach wakacyjnych.” Dawaj Mario!
YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

Published October 01, 2019. Words by Artur Wojtczak.