5 MIKSÓW POLSKICH DJ-ÓW, JAKIE POZWOLĄ DOTRWAĆ DO WEEKENDU VOL. 1 | Electronic Beats Poland

5 MIKSÓW POLSKICH DJ-ÓW, JAKIE POZWOLĄ DOTRWAĆ DO WEEKENDU VOL. 1

Dopiero środa, a wy już myślicie o kolejnym weekendzie...Na przetrwanie do kolejnych imprez polecamy odsłuch (i małe tańce) kilku setów polskich DJ-ów. Oto nasza selekcja od techno po różne odmiany house music!

Words by Artur Wojtczak

BŁAŻEJ MALINOWSKI

Zaczynamy od uznanego polskiego producenta techno rezydującego obecnie w Berlinie. Znany z hipnotycznych setów, audycji Fuenfte Strasse i znakomitych płyt dla labeli takich jak Semantica, The Gods Planet czy Technosoul przedstawia swój sierpniowy miks dla Machine City.

GIGI

czyli Patryk Ignatowicz, cały emanuje muzyką i radością jaką z niej czerpie. Miło, gdy jego euforia udziela się tańczącym. Jak sam mówi: „nie lubię być więźniem jednego stylu muzycznego”. Poniżej jego świetny set z tegorocznego Wisłoujścia (scena Raj) , po którym to Gigi zebrał masę pochwał!

OLA TEKS

to rezydentka klubu Jasna 1: admiratorka płyt analogowych i współtwórczyni znanego i bardzo lubianego cyklu Move Mózg (wraz z Cyrylem). Grywa klasyczny house, surowe techno, ale i disco. Zdecydowanie jedna z najciekawszych i najbardziej obiecujących postaci na polskiej scenie! Ola została właśnie mamą (wielkie gratulacje!) – czekamy na jej powrót za decki!

MaL

jeden z najbardziej oryginalnych DJ-ów na polskiej scenie, bardzo zaangażowany w granie i kulturę płyt winylowych. Obecnie mieszka w Berlinie, ale grywa co jakiś czas w Warszawie – m.in. na swojej autorskiej imprezie COM w stołecznym klubie Luzztro.
Dziś polecamy jego seta z imprezy Monoteism w poznańskiej Tamie.

MARTIN DEPP

aka Martino B aka Base Club, czyli Marcin Matuszewski to szalenie ciekawa postać polskiej sceny. Zaczynał od breakbeatu i happy hardcore’u, tworząc na łódzkiej scenie unikalny projekt pod nazwą Base Club. Od kilku lat mieszka w Londynie, gdzie prowadzi uznany już na brytyjskiej scenie label garage-house’owy Pogo House Records. Jego releasy grywają największe tuzy sceny house i garage. Marcin regularnie nagrywa też autorskie miksy z serii „In My Garden”. W najnowszym secie usłyszycie m.in. track Danny’ego J. Lewisa i nowego singla reprezentanta Łodzi – 4Tek „Dirty Talk”.