5 hiszpańskich raperów, których powinniście znać | Electronic Beats Poland

5 hiszpańskich raperów, których powinniście znać

 

 

 

Po tym jak postanowiliśmy przyjrzeć się jak wygląda azjatycki “rap-rynek” zdecydowaliśmy, że może warto przybliżyć wam hip-hopowy świat Hiszpanii, który łatwo przegapić w zalewie soundcloudowego barachła.

Od jakiegoś czasu w największym kraju Półwyspu Iberyjskiego króluje trap i odzwierciedla to zresztą nasza lista, ale wśród zdolnych raperów pochodzących z Hiszpanii znajdziemy bardzo interesujących twórców, którzy tworzą wyjątkowo złożoną muzycznie scenę. Ostatnie lata dla przeciętnego Polaka, gdy patrzy na muzykę latynoską, to raczej ciąg gigantycznych porażek, ale tak jak u nas w radiu leci Coma, a na festiwalach grają Rysy, tak nad Atlantykiem też nie jest źle.

Sprawdźcie poniżej 5 artystów, których dla was wybraliśmy i postarajcie się nie denerwować jeśli zabrakło Waszego ulubieńca.

Yung Beef

Nawet durna ksywka Yung Beef nie powstrzymała 27-latka żeby stać się “posterboyem” hiszpańskiego hip-hopu. Beef stał się tak popularny w swoim kraju, że trafił nawet na plakaty Calvina Kleina. Jego styl został zauważony również poza granicami Hiszpanii – jak choćby teraz, gdy piszemy o nim w Polsce.

Kaydy Cain

Członek PXXR GVNG, założonego przez Young Beefa, wydaje się najspokojniejszym człowiekem z grupy, ale nie przeszkodziło mu to w pozyskaniu tysięcy fanów w całym kraju. Jego styl jest tak różny od kolegów z “biednego gangu” jak to tylko możliwe, ale właśnie dlatego jest wart uwagi.

Kidd Keo

Dzięki Bogu, że Kidd Keo umie nawijać, bo inaczej musielibyśmy z nim poważnie porozmawiać na temat tego wąsa. Kidd Keo jest jednym z niewielu raperów w Hiszpanii, którzy najchętniej nawijają po angielsku. Pochodzący z Alicante muzyk część życia spędził w Kanadzie, co słychać w jego twórczości.

Bejo

Bejo pochodzi z Wysp Kanaryjskich i tak naprawdę tyle o nim wiadomo. Na scenie wyróżnia się stylem, który zdecydowanie różni się od królującego w Hiszpanii trapu i faktem jest, że często opiera całe tracki wokół jednego słowa. Tak jak na powyższym kawałku “Poco”.

C. Tangana

Ciężko jest być określanym mianem “hiszpańskiego Drake’a”. C.Tangana jednak sobie radzi z tą łatką, będąc miłym chłopcem, który chętniej opowiada o smutku i swoim złamanym sercu, niż narkotykach, pieniądzach i drogich ubraniach. Raper pochodzi z Madrytu i jest… magistrem filozofii.