Electronic Beats Poland

5 gier, w które możecie grać ze swoimi dziećmi

5 gier, w które możecie grać ze swoimi dziećmi

Możecie myśleć, że clubbing, techno i festiwale to rzecz ludzi niepoważnych, ale jeśli tak sądzicie to bardzo się mylicie. Nasza redakcja może pochwalić się solidną grupą “dorosłych”, którzy posiadają większe i mniejsze latorośle, które nie są wychowywane na Vaya Con Dios a raczej na najnowszych płytach Franka Oceana, Aphex Twina i TNGHT (mamy 5-letniego psychofana projektu HudMo i Lunice’a w okolicy). Dlatego postanowiliśmy z myślą o czytelnikach takich jak my napisać tekst o grach, w które warto zainwestować, abyście się dobrze bawili z najmłodszymi.

I nie… na liście nie ma Fortnite’a. Poniższa lista celuje w najmniejszych graczy, więc nie będzie tutaj o tym, że włączcie dzieciakowi CODa i uciekajcie, bo się uzależni.

Tuż poza listą znalazły się takie gry jak: Mario Cart, Minecraft czy Little Big Planet. Podjeliśmy decyzję, że chcemy napisać o 5 grach i napisaliśmy.

Psi Patrol: Rusza do Akcji!

Psi Patrol jest jedną z chyba najpopularniejszych bajek dla dzieci, które znajdziecie w telewizji albo na różnych platformach streamingowych. Gra dla dzieci jest idealna. Jest prostą platformówką, której obsługę mogą ogarnąć najmłodsi. Nie jest głośna, agresywna ani męcząca dla dzieci więc nie musicie się martwić, że trochę za bardzo nakręci waszych młodzianów. Każda plansza to zadanie uratowania jakiegoś zwierzęcia do którego rusza wybrana przez twórców para psiaków. Jest prosto, fajnie i przyjemnie.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

LEGO: Harry Potter

LEGO może być dla niektórych dzieciaków grą problematyczną. Mimo, że wydaje się że tematyka jest lekka i przyjemna to mimo wszystko grając postaciami trzeba rozwalać, niszczyć, strzelać i walczyć z przeciwnikami. Jeśli staracie się, aby wasze dziecko nie musiało oglądać żadnych agresywnych tematów na ekranach waszych telewizorów wtedy lepiej poczekać z tym tytułem. Bo jest on przeciwieństwem poprzednio wymienionej gry – jest głośny, dużo się dzieje, ale za to pozwala grać na dwa pady gdy możecie razem z drugą osobą się dobrze bawić. No i jest tak samą dobrą rozrywką dla starych i młodych.

Wybieramy Harry’ego Pottera wśród kolekcji LEGO ponieważ w przeciwieństwie do “Batmana”, “Marvel Superbohaterów” czy ostatniej premier “Super Złoczyńcy” nie napotkamy w grze na żadne karabiny, pistolety i miotacze rakiet. Tylko skupimy się na starej dobrej magii.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

My Memory of Us

“My Memory of Us” to gra tematycznie trudna ponieważ historia w niej opowiedziane jest jednoznacznym nawiązaniem do Holocaustu. Mimo to tytuł jest warty odwiedzenia przez rodziców, którzy w sposób ciekawy chcą wyjaśnić tragizm jaki spotkał ludzi pochodzenia żydowskiego w trakcie Drugiej Wojny Światowej. Piękne narysowany tytuł ma niestety jeden minus. Jest to ironicznie fakt, że narratorem gry został Patrick Stewart co powoduje, że nie ma polskiej wersji językowej. Jednak warto wcielić się w rolę tłumacza i pomóc dziecku zrozumieć tragizm historii opowiadanej przez legendarnego aktora.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

Super Mario Odyssey

Jedna z najlepszych gier 2017 roku jest też jedną z najlepszych gier jaką możecie dać dzieciom do rąk. I chociaż Nintendo Switch nie cieszy się należytą popularnością w naszym kraju to ostatnio widać, że japońska firma coraz chętniej promuje się w naszym kraju (zaraz do sprzedaży trafią Let’s Go Pokemon). Tak naprawdę każda odsłona przygód Mario może być uznana za idealny temat do grania dla dzieciaków. Jest ładnie i kolorowo, jest interesująco i czasami trudno. Tytuły, które zachwycają rodziców i rozwijają młodych graczy w rozwiązywaniu zagadek zawsze powinny być w cenie.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

Unravel

“Unravel” nie jest łatwą grą. I jest też smutną grą, która może doprowadzić niektóre dzieci do płaczu. Tak było w naszym wypadku, ale rozwój emocjonalny przy grach według nas to wyłącznie pozytywna rzecz dlatego odpalenie na PS4 tego wspaniałego tytułu powinno być musem dla każdego rodzica, który chce wychowywać sensownego młodego gracza.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

Published November 07, 2018.