5 dokumentów na Netflixie, które musicie znać (część 2) | Electronic Beats Poland

5 dokumentów na Netflixie, które musicie znać (część 2)

5 dokumentów na Netflixie, które musicie znać (część 2)

Lista ta powinna mieć spokojnie 20 pozycji, a i tak wszystkie wspaniałe filmy z Netflixa nie znalazłyby na niej miejsce. Po pierwszej części przyszedł czas na drugą, ale nie myślcie, że są na niej lepsi czy gorsi. Wszystkie wymienione przez nas filmy są świetne i zasługują na szacunek i dozgonną miłość.

Albo na obejrzenie raz i marzenie o tym, żebyśmy zapomnieli po tym jak zostaliśmy straumatyzowani.

The Birth of Saké

Cichy, spokojny i dziwny. Trochę smutny, ale fascynujący. Tworzenie sake to temat o wiele poważniejszy niż może się wydawać dla nas polskich pijaczy czystej. Tak jak w wypadku tworzenia wyjątkowych dań tak w tworzeniu tego alkoholu jest jakaś miłość i magia, która idealnie jest odwzorowana w tym świetnym dokumencie.

Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

“Going Clear: Scientology and the Prison of Belief” to jeden z hitów festiwalu Sundance, który zachwycił i przeraził jego odbiorców. Pokazane w nim historii i odkrywane tajemnice o scjentologii mogą przyprawić o drżenie rąk i powolne pochylenie się nad dziwnym światem tej “religii”.

Get Me Roger Stone

Roger Stone jest niemalże własnoręcznie odpowiedzialny za to jak wulgarne i obrzydliwe są czasami amerykańskie kampanie prezydenckie. To on jest odpowiedzialny za sukces m.in. Donalda Trumpa i powolny rozkład amerykańskiej sceny politycznej.

Call Me Lucky

“Call Me Lucky” nie jest filmem lekkim, mimo że opowiada o wielbionym przez setki komików Barrym Crimminsie. Barry na początku swojej kariery był znany jako polityczny stand-uper, ale postanowił zrobić ze swojego życia przykład i stał się istotną personą w świecie pokojowego aktywistu.

Cocaine Cowboys

“Cocaine Cowboys” to bez dwóch zdań film kultowy, który pozwoli nam zobaczyć dokumentalną wersję tych wszystkich gangerskich filmów, które kochamy.