Electronic Beats Poland

5 didżejskich setów, na jakie czekamy na Instytut Festival

Instytut to legendarny – już nie tylko na polskim rynku – cykl imprez z muzyką techno. Rave’y w Instytucie Energetyki to historia trwająca z przerwą od roku 2000. W 2018 roku promotorzy poszli krok dalej i zainicjowali INSTYTUT FESTIVAL w Garnizonie Modlin!

22 i 23 czerwca 2018 zatańczycie do najlepszych brzmień techno w niesamowitej scenerii XIX- wiecznej twierdzy.

Cytadela Twierdzy Modlin to unikat na skalę światową – najdłuższy budynek w Europie i drugi pod względem długości na świecie. Spektakularna forteca położona jest w samym sercu Polski, u zbiegu trzech rzek: Wisły, Narwi i Bugu, w bezpośrednim sąsiedztwie malowniczych piaszczystych plaż skrytych pośród lasów oraz zjawiskowych ruin zabytkowego spichlerza.

To właśnie tutaj usłyszycie znakomitą reprezentację świata klubowego techno: od wielkich gwiazd (Nina Kraviz) i weteranów sceny (Chris Liebing), po gorące młode nazwiska (Kobosil).

Całe wydarzenie muzyczne na trzech scenach scalać będzie koncepcja Music & Art, bowiem do Modlina przyjadą również najciekawsi artyści sztuk wizualnych. Nie możemy się doczekać!

Tymczasem poniżej nasz subiektywny mini-przewodnik, po 5 didżejach, na których sety czekamy szczególnie niecierpliwie!

NINA KRAVIZ

Pochodząca z Syberii DJ-ka jest dziś supergwiazdą, która większość roku spędza w samolotach i klubach. Jest rozchwytywana i ceniona na całym świecie: zewnętrzne piękno spotyka się tu z talentem i miłością do muzyki. Jej taneczne ruchy za didżejka kochają wszyscy, klubowe klasyki, jakie potrafi wpleść w swoje sety (od The Prodigy po hymn trance’owy) wprawiają w euforię i pozytywne zaskoczenie. Admiratorka i winyli i diggerka. Nie przegapcie jej absolutnie!

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

DAX J

Dax J to Brytyjczyk meszkający w Londynie. Wychował się na angielskich połamanych rytmach garage i jungle, ale potem zakochał w techno. Jego mocny, bezkompromisowy styl pozwolił mu zdobyć rzesze symatyków i bardzo oddanych fanów. Jego występ w sopockm Sfinksie został określony jako jedna z najlepszych imprez roku. Niedawno wrócił z nowym albumem, posłuchajcie jak zabrzmi w fantastycznej scenerii na instytutowej Rave Stage.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

CHRIS LIEBING

Prekursor gatunku Schranz, jedenz najbardziej utytułowanych producentów na świecie. Pochodzi z Frankfurtu i imprezy z nim są od 25 lat prawdziwym sztosem. Polacy kochają Liebinga i czekają na wrzesień, gdy ukaże się jego nowy LP. Tymczasem Chris w tę sobotę zagra w Modlinie! A tak grał na Wielkim Murze Chińskm:

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

OSCAR MULERO

Jeden z najbardziej utalentowanych Hiszpanów, reprezentant madryckiego undergroundu to dziś absolutna czołówka sceny. Już w 1996 roku grał na Sonarze obok Hawtina, Garniera i Millsa. Pamiętacie jego „Only Dead Fish Go With The Flow”(Tresor)?

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

HEADLESS HORSEMAN

Headless Horseman pojawił się już na przedostatniej regularnej edycji Instytutu na Ul. Mory 8 i zagrał fantastyczny set w brutalistycznej scenerii Hali Wysokich Napięć. Zrobił niebywałą furorę: jego unikalny styl połaczony z tajemniczym image’em tworzą mieszankę piorunującą. HH zremiksował też niedawno nagranie polskiego producenta Septa pt. „Astral Spirits”. Tak, Sept również zagra na festiwalu!

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Published June 21, 2018.