5 didżejskich setów, na jakie czekamy na Instytut Festival | Electronic Beats Poland

5 didżejskich setów, na jakie czekamy na Instytut Festival

Instytut to legendarny – już nie tylko na polskim rynku – cykl imprez z muzyką techno. Rave’y w Instytucie Energetyki to historia trwająca z przerwą od roku 2000. W 2018 roku promotorzy poszli krok dalej i zainicjowali INSTYTUT FESTIVAL w Garnizonie Modlin!

22 i 23 czerwca 2018 zatańczycie do najlepszych brzmień techno w niesamowitej scenerii XIX- wiecznej twierdzy.

Cytadela Twierdzy Modlin to unikat na skalę światową – najdłuższy budynek w Europie i drugi pod względem długości na świecie. Spektakularna forteca położona jest w samym sercu Polski, u zbiegu trzech rzek: Wisły, Narwi i Bugu, w bezpośrednim sąsiedztwie malowniczych piaszczystych plaż skrytych pośród lasów oraz zjawiskowych ruin zabytkowego spichlerza.

To właśnie tutaj usłyszycie znakomitą reprezentację świata klubowego techno: od wielkich gwiazd (Nina Kraviz) i weteranów sceny (Chris Liebing), po gorące młode nazwiska (Kobosil).

Całe wydarzenie muzyczne na trzech scenach scalać będzie koncepcja Music & Art, bowiem do Modlina przyjadą również najciekawsi artyści sztuk wizualnych. Nie możemy się doczekać!

Tymczasem poniżej nasz subiektywny mini-przewodnik, po 5 didżejach, na których sety czekamy szczególnie niecierpliwie!

NINA KRAVIZ

Pochodząca z Syberii DJ-ka jest dziś supergwiazdą, która większość roku spędza w samolotach i klubach. Jest rozchwytywana i ceniona na całym świecie: zewnętrzne piękno spotyka się tu z talentem i miłością do muzyki. Jej taneczne ruchy za didżejka kochają wszyscy, klubowe klasyki, jakie potrafi wpleść w swoje sety (od The Prodigy po hymn trance’owy) wprawiają w euforię i pozytywne zaskoczenie. Admiratorka i winyli i diggerka. Nie przegapcie jej absolutnie!

DAX J

Dax J to Brytyjczyk meszkający w Londynie. Wychował się na angielskich połamanych rytmach garage i jungle, ale potem zakochał w techno. Jego mocny, bezkompromisowy styl pozwolił mu zdobyć rzesze symatyków i bardzo oddanych fanów. Jego występ w sopockm Sfinksie został określony jako jedna z najlepszych imprez roku. Niedawno wrócił z nowym albumem, posłuchajcie jak zabrzmi w fantastycznej scenerii na instytutowej Rave Stage.

CHRIS LIEBING

Prekursor gatunku Schranz, jedenz najbardziej utytułowanych producentów na świecie. Pochodzi z Frankfurtu i imprezy z nim są od 25 lat prawdziwym sztosem. Polacy kochają Liebinga i czekają na wrzesień, gdy ukaże się jego nowy LP. Tymczasem Chris w tę sobotę zagra w Modlinie! A tak grał na Wielkim Murze Chińskm:

OSCAR MULERO

Jeden z najbardziej utalentowanych Hiszpanów, reprezentant madryckiego undergroundu to dziś absolutna czołówka sceny. Już w 1996 roku grał na Sonarze obok Hawtina, Garniera i Millsa. Pamiętacie jego „Only Dead Fish Go With The Flow”(Tresor)?

HEADLESS HORSEMAN

Headless Horseman pojawił się już na przedostatniej regularnej edycji Instytutu na Ul. Mory 8 i zagrał fantastyczny set w brutalistycznej scenerii Hali Wysokich Napięć. Zrobił niebywałą furorę: jego unikalny styl połaczony z tajemniczym image’em tworzą mieszankę piorunującą. HH zremiksował też niedawno nagranie polskiego producenta Septa pt. „Astral Spirits”. Tak, Sept również zagra na festiwalu!