5 artystów ze sceny District, których warto zobaczyć na Undercity 2019 | Electronic Beats Poland

5 artystów ze sceny District, których warto zobaczyć na Undercity 2019

Words by Redakcja

W tym roku na festiwalu Undercity powstanie zupełnie nowa scena o nazwie District. Będzie przypominała świecącą po zmroku, cyberpunkową ulicę z przyszłości. To tam zaprezentują się młode talenty berlińskiej sceny techno –m.in Leon Licht, Niklaus Katzorke, Sarah Wild. Są to artyści reprezentujący miejscówki takie jak: Berghain, Sisyphos, Ritter Butzke czy Kater Blau, a część z nich ma na koncie występy na festiwalach Garbicz czy Melt. Ta scena dla wielu osób może być wyjątkowym odkryciem, pełnym nieoczywistych brzmień łączących techno z innymi nurtami muzyki elektronicznej.

Sarah Wild

Jak sama twierdzi – jeśli chcesz w jakiś sposób określić jej twórczość, musisz połączyć pulsujące brzmienia z lat 80-tych z awangardowym housem, dawką acidu i dźwiękami saksofonu. Sarah jest profesjonalną instrumentalistką – gra na saksofonie i pianinie, a od niedawna tworzy też elektronikę oraz występuje jako DJ-ka. W tym roku wystąpiła m.in. na festiwalach Fusion i Garbicz.

Leon Licht

Po ponad 10 latach działalności na scenie, Leon Licht zyskał renomę nie tylko w najciekawszych berlińskich klubach, ale także w pozostałych częściach Niemiec. Sam siebie określa jako kameleon – łączy różne style i grywa to, co według niego najbardziej nadaje się w danym miejscu i czasie. Jego sety wielokrotnie rozgrzewały publiczność w Watergate, Ritter Butzke, Kater Blau i Sisyphos.

Etcha b2b Tobi Dei

Etcha pochodzi z Holandii, ale obecnie rezyduje w Berlinie i jest jednym z przedstawicieli nowej fali artystów w tym mieście. Regularnie grywa m.in. w klubie Kater Blau, a ponadto ma za sobą występy na takich festiwalach, jak Melt! czy Bucht der Traumer. Jego wydawnictwa ukazywały się w Voll Schön, Duro czy stworzonym przez niego labelu Exoplanets.

Tego wieczoru zagra back to back z Tobi Dei przedstawicielem klubowej sceny z Berlina, który bardzo często grywa w klubach, jak Sisyphos czy Kater Blau. Jak sam siebie określa – jest gościem, który zabiera cię w wyboistą, nieprzewidywalną podróż, podczas której nie musisz troszczyć się o paliwo. Jako producent jest związany z wytwórnią Voll Schön.

 

Kotelett & Zadak

Niemiecki duet Kotelett & Zadak ma w swoim dorobku już pokaźny katalog wydawnictw w znanych wytwórniach z elektroniką – mowa tu m.in. o Exploited Ghetto, Poker Flat Recordings czy Katermukke. Aktywność w studiu przekłada się także na ich zapełniony harmonogram występów. Regularnie grają w berlińskich klubach, a w tym roku odwiedzili także m.in. Garbicz czy Polyyard Festival.

Niklaus Katzorke

Charakterystyczna postać berlińskiej sceny oraz twórca cyklu imprez i wytwórni Voll Schön, w której także sam oficjalnie zadebiutował jako producent ze swoją EP-ką w 2018 roku. Jak sam twierdzi, tworzony przez niego materiał to rezultat intensywnego obcowania z klubami oraz graniem różnych gatunków muzycznych, przerywanych jedynie przez okazjonalną prokrastynację, jedzenie i seks.

Jeśli chcecie usłyszeć jak brzmi aktualnie Berlin i poczuć się jak w jednym z jego słynnych klubów, nic prostszego! Wpadajcie w sobotę 2 listopada do warszawskiej hali COS Torwar na Undercity!

Pełny time table District Stage:

  • 20:00 Juli N. More
  • 22:00 Sarah Wild
  • 23:30 Leon Licht
  • 01:00 Etcha b2b Tobi Dei
  • 03:00 Kotelett & Zadak
  • 05:00 Niklaus Katzorke
  • 06:30 Theée

Ważne – tylko do piątku 1 listopada wejściówki na festiwal w niższej cenie. Do kupienia na stronie festiwalu.