Electronic Beats Poland

5 anglojęzycznych podcastów 2018 roku, które musicie znać

5 anglojęzycznych podcastów 2018 roku, które musicie znać

 

Nie skłamiemy jeśli powiemy wam, że kochamy podcasty. Podcasty to piękna sprawa i czasami rezygnujemy z wielu rzeczy tylko po to, aby mieć powód do posłuchania interesującej audycji. Kochamy długie podróże pociągami i samochodami, bo wtedy nic nas nie rozkojarza i jedyne co pozostaje zrobić to włożyć słuchawki i zachwycić się historiami z “This American Life” czy “Criminal”. Dzisiaj postanowiliśmy wybrać dla was kilka podcastów, które kochamy najbardziej w ostatnich 9 miesiącach i namawiamy – dajcie im szansę.

Wolverine: the Long Night

Byłem przekonany, że nie spodoba mi się ten podcast. Bo to nie do końca jest podcast w sumie raczej “teatr radiowy”, ale koniec końców historia jednego z najbardziej uwielbianych mutantów przez fanów X-Menów naprawdę wkręca mimo, że nie jest to najlepiej napisany scenariusz i najlepiej zagrane postaci. Ale sam fakt, że Marvel zdecydował się na spróbowanie tej formy opowiadania o świecie komiksowych herosów nastraja pozytywnie na przyszłość.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

Caliphate

Genialnie wyprodukowany (co nie dziwi) podcast, który porusza jeden z najbardziej aktualnych tematów ostatnich lat zadając problematyczne pytania. Co wywołuje w ludziach radykalizację? Z kim tak naprawdę walczymy w wojnie z terrorem i kto jest odpowiedzialny Państwo Islamskie i fascynację nim młodych ludzi. Bardzo wyjątkowy serial, który rozłożył nas na łopatki.

https://www.youtube.com/watch?v=QNJvY-a30Vs

West Cork

Podcastów spod znaku “prawdziwej zbrodni” więcej na świecie niż mrówków. Ale mało który spełnia nasze wymagania ponieważ wiele ma albo słabą produkcję, dziwaczne żarty czy też stara się budować napięcie w stylu amerykańskich reality show. Właśnie z tego powodu West Cork jest tak wyczekiwanym przez nas powiewem świeżego powietrza. Historia morderstwa Sophie Tuscan du Plantier, która przykuje was do telefonu na wiele godzin.

 

I nie guglujcie Sophie – nie psujcie sobie przyjemności ze słuchania.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

The Rewatchables

Lubimy Billa Simmonsa za jego wiedzę o koszykówce, ciekawe programy i wieczną walkę z widzami, którzy nie chcą go oglądać w telewizji, ale kochają go czytać i słuchać. The Rewatchables to zabawny program, w którym grupka gości ogląda “Diabeł Ubiera Się U Prady”, “Wedding Crashers” i wiele innych filmów, które wszyscy znamy i kochamy.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

This American Life

Jeśli nie słuchaliśmy “S-Town” albo “Serial” możemy wam tylko współczuć. Twórcy tych dwóch podcastów wywodzą się właśnie z “This American Life”, które od lat zachwyca słuchaczy. I nic się nie zmieniło po ponad 650 odcinkach!

https://www.youtube.com/watch?v=qPHVI3oDU3A

Published August 29, 2018.