10 techno tracków, które pokochaliśmy w 2018 roku | Electronic Beats Poland

10 techno tracków, które pokochaliśmy w 2018 roku

Techno ma się lepiej niż kiedykolwiek. Chociaż, niektórzy określają fascynację technicznym graniem bańką, my tak na to nie patrzymy i jesteśmy pewni, że popularność 4 na 4 będzie tylko rosła. Zwłaszcza że na świecie pojawia się coraz więcej świetnych muzyków i producentów, którzy wydają wyjątkową muzykę, wypełniającą kluby i zachwycającą takich słuchaczy jak my. Poniżej postanowiliśmy wybrać dla was 10 utworów, które według nas były najlepszymi trackami, jakie dostaliśmy od techno twórców w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Ancient Methods - Walking On Cursed Soil (feat. Prurient) [AMIII]

Jeden z mocniejszych utworów pochodzących z nowej płyty Michaela Wollenhaupta “Jericho”

Vril - Haus (Rework)

Oryginał trafił do nas na poczatku roku. Rework zamykał wydaną w Delsin płytę Vrila, który potwierdził nią, że jak mało kto umie operować delikatnymi brzmieniami przemieniając swoje produkcje w magiczne twory.

Kas:st - Insomnia

Jak sami pisali twórcy “czasami bezsenność jest największą inspiracją”. “Insomnia” to kilka utworów połączonych w jeden przejmujący, bangujący track, który jest w stanie zmiażdżyć każdy soundsystem na świecie.

VSK - First Evidence

Druga w karierze epka VSK wydana w 47 nie schodziła z naszych głośników przez wiele dni po jej release w kwietniu.

Psyk - Falling (Peter Van Hoesen Remix)

Osobiście trochę tęsknimy za czasami, gdy Psyk był znany jako Maan. Nie płaczemy jednak nad rozlanym mlekiem i remix belgijskiego producenta był hajlajtem dla nas kilku setów, których słuchaliśmy w tym roku.

Hedchef - Supercell

Straszliwie wulgarny utwór. Jesteśmy zgorszeni tym trackiem i według nas jest aż nazbyt dosadny. Powinniśmy sobie już dać spokój z takim twardym graniem. Mamy nadzieję, że następnym razem, gdy będzie widzieć I Hate Models na żywo nie zmusi nas do słuchania tego utworu.

AIROD - Universe Of 90's Techno Parties

AIROD zasługuje, aby znaleźć się na tej liście za samą wspaniałą nazwę. Oczywiście za dobrym tytułem idzie też jeden z ciekawszych tracków tego roku. Jest trochę w nim serowości, ale chyba właśnie to oldskulowe brzmienie tak bardzo nam pasuje.

Rush Plus - Sweat

Czasami ciężkie technicznie utwory są przesadzone i tworzone na podobnej zasadzie co wiertarkowe hity sprzed kilku lat. W tym wypadku twórcy idealnie wyważyli mocne brzmienie z po prostu uczuciem radości, a nie udawanego “technomroku”

Donato Dozzy - Cleo

Jeden z tych utworów, które nie warto opisywać nawet tymi krótkimi linijkami, na które sobie tutaj pozwalamy. Po prostu trzeba tego posłuchać.

Bruce - What

Trochę zajeło Bruce’owi zdecydowanie się na nagranie pełnoprawnego albumu, ale czekać było warto.