10 rzeczy, które warto obejrzeć z okazji nadchodzącego Halloween | Electronic Beats Poland

10 rzeczy, które warto obejrzeć z okazji nadchodzącego Halloween

10 rzeczy, które warto obejrzeć z okazji nadchodzącego Halloween

Każdy powód, aby oglądać horrory jest dobry. Ale jeśli tym powodem jest święto, w trakcie którego według pogańskich wierzeń duchy wizytowały nasz świat to horrory oglądać wręcz trzeba. Poniżej wybraliśmy dla was 5 seriali i filmów, które warto sobie przypomnieć (albo poznać) z okazji wigilii Święta Wszystkich Świętowych.

The Haunting of Hill House

Ultra świeżynka. Najlepszy serial horrorowy w historii. American Horror Story może tylko marzyć o tak dobrym scenariuszu. 10 godzin trzymającego w napięciu telewizyjnego arcydzieła. I chociaż nas osobiście rozwiązanie historii nie zachwyciło to sama podróż do końca była wyjątkowym przeżyciem.

 

Zombieland

Obejrzycie na Amazon Prime.

Halloween ma w sobie tak naprawdę więcej zabawy niż strachu dlatego musimy polecać też filmy, które was rozśmieszą. Zombieland to świetnie nakręcony projekt z bardzo solidną obsadą, w której znajdziemy Zuckerberga, Detektywa, laskę z La La Land i Małą Miss. I wszyscy zabijają zombie w wyjątkowo miły dla oka sposób. I do tego “Zombieland” może poszczycić się najlepszym cameo w historii kina.

Koralina i Tajemnicza Drzwi

Obejrzycie ją na Netflixie.

Koralina udaje film dla dzieci będąc jedną z najbardziej nieprzyjemnych baśni na świecie. Ekranizacja filmu Neila Gaimana jest nie tylko ciekawą historią, ale też pięknie stworzonym filmem. Nakręcony przez reżysera “Miasteczka Halloween” projekt nie mógł się nie udać. I jeśli chcecie przestraszyć jakieś dzieci wmawiając im, że to miła bajka to mamy dla was idealną rzecz.

Sok Z Żuka

Legendarny film Tima Burtona, w której tragicznie zmarłe małżeństwo przekonuje się, że życie po śmierci to nie jest prosta sprawa. Aby jeszcze im uprzykrzyć fakt, że są martwi poznają Beetlejuice, który nawet jak na standardy życia pozagrobowego jest wyjątkowo obrzydliwą postacią.

iZombie

Zobaczcie na Netflixie

Musicie nam zaufać. iZombie to jest dobry serial o najgorszym tytule w historii telewizji. Tak trudno jest przekonać kogokolwiek normalnego, żeby obejrzał ten projekt po tym jak wyjawiacie mu tytuł, że zakrawa to na szaleństwo. A scenariusz, aktorstwo i zdjęcia są naprawdę wyjątkowe udane i warte poznania.

Ghostbusters

Obejrzyjcie na Amazon Prime

Jeśli ktokolwiek sądzi, że będziemy wam wyjaśniać dlaczego jedna z najlepszych komedii w historii jest warta obejrzenia to postradaliście zmysły. Po prostu obejrzyjcie ich jeszcze raz. Bo Ego, Ray i Peter na to zasługują.

The Conjuring

Pierwszy od lat horror kinowy, który nie był po prostu dobrym horrorem, a nie tanim projektem “found footage”. Od tego czasu oczywiście twórcy zdążyli rozmienić się na drobne tworząc o wiele za dużo marnych sequeli i prequeli. Ale pierwszy część tego projektu do dzisiaj nas przeraża.

It Follows

Zobaczcie na Netflixie.

Film, który można odczytać na wiele różnych sposobów. Film o opętanie, o chorobach wenerycznych o wykorzystywaniu seksualnym. Jakkolwiek jednak odbierzecie ten projekt zapewniamy was że zachwycicie się nie tylko historią, ale też fascynującym świecie, który twórcy stworzyli na potrzeby opowiadanej historii.

Hereditary

Jeśli jeszcze nie mieliście okazji zobaczyć “Hereditary” to musicie naprawić ten błąd… natychmiast. Film wydany przez A24 to prawdopodobnie najlepszy horror w historii kina obok “Egzorcysty”. I jeśli się nie zgadzacie będziemy się z wami bić na przerwie obiadowej koło boiska.

Halloween

Mike Myers powraca. I jest to jedyny film kinowy na jaki was namawiamy w tej liście. Bo nie możecie tylko i wyłącznie siedzieć teraz na tyłkach przed komputerami. Kolejna odsłona legendarnej serii trafiła na ekrany i zbiera niespodziewanie dobre oceny wśród krytyków. Może to tylko cieszyć, bo po dekadach miernych sequeli potrzebowaliśmy czegoś dobrego.