10 naszych ulubionych utworów roku 2019 | Electronic Beats Poland

10 naszych ulubionych utworów roku 2019

Zapraszamy na nasz krótki subiektywny przegląd utworów elektronicznych, które odcisnęły piętno na wielu parkietach klubowych czy zwyczajnie towarzyszyły nam w codziennym spędzaniu czasu. Od house’u po hardcore-techno. Let’s dance!

Words by Artur Wojtczak

1. Atlantyda – VTSS

VTSS zaliczy 2019 rok do niewątpliwie najlepszych (jak dotąd) w karierze. Jej utwór „Atlantyda” z samplem melodii zespołu Jauntix to wielki hit, który w kilka miesięcy przed oficjalnym wydaniem zbierał entuzjastyczne recenzje. Wcześniej funkcjonujący w komentarzach po nagraniach z setów DJ-skich jako „Track ID, please!”, teraz jest uwielbianym trackiem na kończenie bądź start klubowych setów. Chociażby przez Richie’go Hawtina lub Ninę Kraviz. Martyna, U go girrrl!

2. Magenta – PEZET

Polski hip-hop zaliczył kolejny fantastyczny rok. Obok płyty Sokoła, longplay Pezeta był chyba najczęściej dyskutowaną płytą. „Magenta” to genialna garage’owa produkcja Auera. Kawałek absolutnie perfekcyjny pokazujący kawałek muzycznego Londynu w WWA.

3. Kisloty People – SCHACKE

Ten numer Duńczyka Schacke budził od początku wiele kontrowersji, co nie przeszkodziło mu lądować w wielu czołówkach zestawień za rok 2019. Trance-revival, o którym mówi się co roku, w 2019 stał się faktem.

 

4. Travels – FESS

Chłopaki z duetu FESS zadebiutowali w tym roku bardzo dobrym concept-albumem „Trip” z rasowym techno. Stąd pochodzi  m.n. świetne „Travels”, które miało premierę na Resident Advisor.

5. Show No Mercy – SEPT

SEPT będzie  z całą pewnością czarnym koniem techno-sceny w 2020 roku. W ciągu ostatnich miesięcy kładł grunt pod kolejne wzrastanie poprzez nowe nagrania, podcasty, sety grane od Londynu po Nowy Jork. A grając bardzo mocno nie okazuje miłosierdzia.  SEPT, trzymamy kciuki za jeszcze więcej!

6. Raw – KiNK

Old-skoolowa euforia brzmienia piano-house w pełnej odsłonie! Bułgar KiNK tio prawdziwy czarodziej hardware’owych zabaw. Kawałek „Raw” to powrót do czasu „yes I remember house, when house was happy”.  Spróbuj nie zatańczyć do tego!

7.Bounce Your Body – ELLEN ALLIEN

Ellen Allien to kobieta nie do zatrzymania. Od wielu lat na scenie, wciąż zaskakuje znakomitymi setami, szacunkiem dla kultury winylowej i całej sceny rave. Jej ostatni album to nasze Top 3!

8. I’m Not Defeated (Catz ‘N Dogz Extended Pride Mix) – FIORIOUS

Catz ‘N Dogz najpierw zadebiutowali w Defected singlem „Force” by potem wydać w sub-labelu remix legendarnego już kawałka „I’m Not Defeated” Fiorious, który od tygodni robi wielka furorę na parkietach całego światai zaczął uchodzić za najlepsza wersję tej piosenki. To już future-anthem!

9. Many Many Pings – BLAWAN

Blawan odwiedził Polskę m.in. przy okazji tegorocznego Instytutu czy Audioriver. My pamietamy już kilka jego setów u nas, a tegoroczne „Many Many Pings” to ewidentnie jeden z techno hymnów 2019.

10. Starry Night – PEGGY GOU

Peggy Gou to z pewnością jedno z najgorętszych nazwisk sceny w 2019 roku. Posłuchajcie jej składaka DJ Kicks i oczywiście singla „Starry Night”, który szturmem zdobywał listy taneczne w tym sezonie.