Klasyk na weekend: The Streets - Weak Become Heroes - Electronic Beats Poland

Klasyk na weekend: The Streets – Weak Become Heroes

.

WYTWÓRNIA: Locked On

ROK: 2002

TŁO HISTORYCZNE:

* Piosenka „Weak Become Heroes” pochodzi ze znakomitego albumu The Streests „ Original Pirate Material” i była trzecim singlem z tej płyty.

* Mike Skinner / The Streets wspomina na singlu najlepsze dni kultury rave’owej z lat 90. Krytycy przypuszczali, że chodziło to o początki kultury acid-house i tzw. Drugie Lato Miłości, ale artysta pod-kreśla, że tematyka dotyczy sytuacji na scenie tanecznej w połowie lat 90.

* Piosenka jest hołdem dla kultury tanecznej, jakiej doświadczał wtedy Skinner, w tekście wspomi-nani są DJ-e i producenci, którym w ten sposób oddaje respekt: Paul Oakenfold, Nicky Holloway czy Danny Rampling.

* Cały utwór bezbłędnie oddaje atmosferę tamtych czasów: euforyczną, beztroską, pełną zachwytu nad muzyką i … narkotykami („We were just standing there, minding our own. We went on and on. We all smile. We all sing“)

* W tekście są też odniesienia do prawa z 1994 roku, które miało zakazywać nielegalnych imprez rave i ograniczać prawo do zabawy tzw. Criminal Justice Bill. Do (łamania) tego aktu odnosił się też utwór The Prodigy „Their Law”.

* Najciekawsze remiksy tego nagrania pochodziły od Röyksopp i Ashley Beedle.

* Posłuchajcie też słynnego nagrania z londyńskiego klubu Printworks, gdzie puszczono „Weak Become Heroes” podczas setu Setha Troxlera b2b Martinez Brothers i Loco Dice. Jak to świetnie brzmi nawet po latach!