Electronic Beats Poland

EB x Going.: nietypowe atrakcje Nocy Muzeów w Warszawie

Noc Muzeów to wyjątkowe wydarzenie, które oprócz ogromnych kolejek słynie z tego, że wiele przestrzeni otwiera swoje drzwi specjalnie na tę okazję. CSW, Zachęta czy Muzeum Narodowe możemy odwiedzać na co dzień, ale już nocna wizyta w Pszczelarium czy spacer w podziemiach byłych cel bezpieki, to raczej nietypowe atrakcje. Sprawdźcie naszą selekcję, przygotowaną wspólnie z Going.!

Click on the button to load the content from goingapp.pl.

Load content

Pszczelarium, Mokotów

Szklany ul umożliwi zwiedzającym sprawdzenie, co pszczoły robią w nocy. Po powrocie do Pracowni Pszczelarskiej goście wysłuchają opowieści o pszczelarstwie dawniej i dziś. Będziemy mogli zobaczyć współczesny ul, kłodę bartną, a także ponad 100-letnią kuszkę. Na koniec mini-degustacja m.in. miodu pozyskanego z terenu Fortu Mokotów. Czy oglądanie pracujących pszczół nie brzmi, jak czynność idealna?

Galeria Wolno Skłot Przychodnia, Śródmieście

Ideą wystawy jest zaprezentowanie twórców sceny zinowej, robiących rzeczy niszowe, ale też związane ideologicznie z miejscem, gdzie będą pokazywane. Przedstawione zostaną oryginalne plansze komiksowe, ilustracje, ale również rzeźby, performance, instalacje, książki artystyczne. Wszystkie prezentacje będą łączyły się klimatem i przekazem z głównym założeniem projektu, czyli szeroko pojmowaną dziedziną sztuki, jaką jest komiks. To chyba nieco ciekawsze niż wystawa stała Muzeum Narodowego, co?

Ogród Botaniczny UW, Śródmieście

Weź kubek, latarkę i przyjdź do Ogrodu Botanicznego. By usiąść przy stole i spróbować ziołowego naparu, swobodnie pospacerować alejkami nocnego majowego ogrodu, zobaczyć pięknie podświetlone, znane i mniej znane rośliny jadalne oraz wziąć do domu ciekawe przepisy. A przede wszystkim posłuchać zbieranych przez nas od dawna opowieści o tym, co, jak i gdzie jemy. To tak w ramach odpoczynku od regularnych wystaw, niekończących się kolejek i zatłoczonych sal.

Muzeum Powstania Warszawskiego/Ministerstwo Sprawiedliwości, Wola/Śródmieście

Muzeum Powstania zachęca do obejrzenia nowej ekspozycji w dawnych celach bezpieki w piwnicach Ministerstwa Sprawiedliwości. Trochę creepy, ale przecież dobrze jest znać historyczne miejsca – nawet, jeśli nie kojarzą się one zbyt pozytywnie.

Schron przeciwatomowy w Hucie ArcelorMittal, Białołęka

Obiekt powstał na przełomie lat 50. i 60. XX w. i został zachowany w stanie nienaruszonym, z pełnym wyposażeniem. Na tyłach Metra Młociny szykuje się okazja do zwiedzenia starego schronu przeciwatomowego, oczywiście po wypełnieniu odpowiedniego formularza. W postapokaliptyczny klimat rodem z Fallouta, Mad Maxa czy Metro 2033 wjeżdżamy z wielką przyjemnością.

Osiedle Jazdów, Śródmieście

Gwarantujemy niezapomniane przeżycia i brak kolejek. Tu każdy znajdzie coś dla siebie. Niepowtarzalna okazja, by spojrzeć innym okiem na domki fińskie i Osiedle Jazdów, dogłębnie poczuć atmosferę spokoju, piękna, radości i usłyszeć śpiew ptaków. To również w ramach przerwy i odpoczynku od regularnego programu Nocy Muzeów. Kochamy Jazdów za spokój i zieleń w samym centrum miasta. Tego klimatu nie da się opisać słowami, trzeba przyjść i poczuć na własnej skórze. Nie pożałujecie!

Żarcie na Kółkach, Śródmieście

Click on the button to load the content from goingapp.pl.

Load content

Bo przecież wszyscy kochamy jedzenie i będziemy wyjątkowo głodni, przemieszczając się z miejsca na miejsce. W centralnym miejscu Warszawy, na Placu Defilad, odbędzie się druga tegoroczna stołeczna edycja ŻnK. Burgery, bao, ramen i langosze – każdy znajdzie tu coś dla siebie. Ponad 20 food trucków czekających na zwiedzających, spragnionych i wygłodniałych. Punkt obowiązkowy!

Pracownia Duży Pokój, Mokotów

Pracownia Duży Pokój zaprasza wszystkie fotografujące osoby (profesjonalistów oraz amatorów) do wzięcia udziału w wieczorze pitchingu. Pitching to sztuka opowiadania i prezentowania własnych pomysłów i projektów. Goście będą pokazywać swoje prace, a troje laureatów otrzyma od organizatora i od widowni nagrody. Organizację wystawy w pracowni w 2019 r. lub udział w warsztatach tworzenia własnych książek fotograficznych i zinów. Takie akcje, to my zawsze wspieramy!

Instytut Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych PAN, Śródmieście

Podczas spotkania uczestnicy zaproszeni zostaną do udziału w krótkiej prezentacji na temat obrzędowości i magii w świecie arabskim. Jej uzupełnieniem będzie m.in. samodzielne wykonywanie przez gości talizmanów czy pisanie własnego imienia po arabsku. Bo przecież poznawanie obcych i zupełnie innych kultur to świetna sprawa. Własny, spersonalizowany amulet? Jeszcze lepiej.

opisy pochodzą częściowo z materiałów organizatora

Published May 16, 2018.