Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

TOP 5 producentów muzyki elektronicznej w Polsce!

22 maja 2016

Źródło: www.pixabay.com

Muzyka elektroniczna ma to do siebie, że nic jej nie ogranicza, często też staje się inspiracją dla twórców z kręgu EDM, techno czy dance. Na łamach Electronic Beats prezentujemy pięciu producentów muzyki elektronicznej, na których trzeba mieć oko.

 

1.  XXANAXX - duet, który warto znać​​​​​​​

Synthpopowy duet, który debiutował w 2012 roku. Zaczęli od singla „Disappear”, a swój długogrający album wydali dopiero dwa lata później. Muzyka z „Triangles” zapewniła ogromny szacunek Klaudii Szafrańskiej i Michałowi Wasilewskiemu – którzy tworzą XXANAXX – wśród klubowej publiczności. Nagrali też ciekawy utwór „Tabletki” z Mariką, dzięki któremu poznała ich jeszcze szersza publiczność. W ich utworach muzyka klubowa sprawnie łączy się z innymi gatunkami, a każdy koncert duetu to nowe doznania słuchowe.

 

 

0:00
|
04:15

Marika feat. XXANAXX - Tabletki...

Zdjęcia, montaż, produkcja: Paweł Jan Nowak Tekst: Marta "Marika"...

2. BOVSKA – muza z prawdziwymi bębnami

Bovska to w sumie trzy osoby. Sama Bovska – śpiewająca i obsługująca syntezatory. Wspomagają ją Jan Smoczyński (syntezatory i instrumenty klawiszowe oraz głos) i Paweł Dobrowolski na bębnach. Jej utwór słyszycie w czołówce i reklamówce pewnego popularnego serialu w popularnej telewizji. Fakt, że singel „Kaktus” ma w sobie spory potencjał. Pytanie – na jak długo Bovskiej starczy pomysłów?

3. Rebeka – muzyka na poważnie

Właśnie wydali swoją drugą płytę „Davos”, wywołując jeszcze gorętsze przyjęcie wśród krytyków i publiczności niż przy debiucie. Tytułem płyty odwołują się do poważnych nastrojów – „Czarodziejskiej góry” Manna. Treściowo też nie jest zbyt lekko, a w muzyce – samo gęste. Zwróćcie uwagę na to, co Bartek Szczęsny wyczynia w elektronicznych podkładach. Taka muzyka elektroniczna to powód, dla którego warto odwiedzić festiwal.

0:00
|
05:14

Rebeka - Perfect Man

Singiel promujący nową płytę Rebeki, zatytułowaną „Davos”, której...

4. Cukierki – słodka nazwa dla dobrych brzmień

Mateusz Rusin i Przemek „Dred” Pietrzak założyli Cukierki w lutym 2015 roku. Pochodzą z Warszawy. Ich propozycja to slow-tempowa elektronika i wiemy, że pracują teraz nad nową płytą. Czekacie? Jej tytuł będzie nosił „Radość” i – sądząc po singlu „Error” – uraduje hipsterskiego odbiorcę.

0:00
|
03:02

Cukierki - Error

Pierwszy utwór z albumu, który już jest. RADOŚĆ. Piosenkę można...

5. Nash – miks bardzo przyjemny

Z kolei „Mandalay” to singel zapowiadający płytę nowego zespołu na polskiej scenie muzycznej o tajemniczej nazwie Nash. Łączy się tu muzyka elektroniczna, północne klimaty i akustyka. „»Mandalay«  to zapowiedź treści i motta całej płyty – poszukiwania swojego miejsca w życiu, próby określenia siebie w kontekście procesów, które w nas zachodzą w ciągu całego życia. Dla nas ten utwór to metafora dystansu do tego co wokół, pewnego oddalenia, które pozwala być wolnym.” – mówią członkowie zespołu. Miejmy nadzieję, że staną się gośćmi takich imprez jak OFF Festiwal.

0:00
|
03:35

Nash - Mandalay (Official Video)

„Mandalay” to tytuł singla zapowiadającego płytę nowego zespołu na...