Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Kultowa muzyka w kultowym kinie

28 kwietnia 2016

Źródło: www.youtube.com

Najlepsza muzyka filmowa to taka, której nie słychać? Tak twierdzi John Williams. A jednak są filmy, które miałyby znacznie mniej wciągający klimat, gdyby nie wspaniała muza, dająca tło do prezentowanych wydarzeń. Jak wiadomo, muzyka elektroniczna idealnie wręcz nadaje się do filmów science-fiction, a dynamiczne electro do filmów akcji. Ponadto klimatyczny soundtrack może podziałać wyciszająco, jak muzyka klubowa, a choć nie uświadczysz go tam, gdzie odbywają się duże festiwale (jak np. T-Mobile Electronic Beats), doskonale nada się do relaksu po ciężkiej imprezie. Przed wami 10 najlepszych EDM-owych soundtracków

 

10. Łowca androidów

 

Źródło:  http://bit.ly/210vSmg

 

„Bladerunner” Vangelisa jest dziś określany mianem jednego z najbardziej legendarnych i wybitnych elektronicznych soundtracków do filmu. Kompozytor napisał ją do „Łowcy androidów” w 1982 roku (płyta z muzyką ukazała się dopiero w 1994).

 

0:00
|
02:29

Blade Runner 30th Anniversary Trailer

"The #1 Sci-Fi Film of all time" marks it's return post 10 month moratorium...

0:00
|
03:43

Main Titles Music from the Motion...

First track from the Blade Runner Soundtrack, by Vangelis

9. Hakerzy

 

Źródło: http://bit.ly/1MKq26j

 

Angelina Jolie w roli hakerki, pierwsze próby przedstawienia hakerów na szklanym ekranie. Choć wyszło kiczowato, to można ten film oglądać dziesiątki razy. Może to przez muzykę? Na soundtracku znów Underworld, Leftfield, Orbital i Carl Cox, jest też Stereo Mc's. Wiele utworów to doskonała muzyka na imprezę, przy której można bawić się równie dobrze, jak przy techno czy dance „niefilmowym”.

 

0:00
|
09:28

Hackers Soundtrack - Halycon On and On

Halycon On and On © 1992 Orbital

8. The Saint - Święty

 

Źródło: http://bit.ly/1MKq26j

 

A teraz film, który rządził w latach 90., a został stworzony w oparciu o serial z lat 60. o takim samym tytule. Na jego soundtracku znajdziemy takie sławy, które ozdabiają różnego rodzaju festiwale muzyczne – The Chemical Brothers, Moby, Orbital, Underworld, Everything But The Girl, David Bowie... Temat główny „Świętego”, przearanżowany przez Orbital, z charakterystycznym motywem przewodnim to zaledwie siedem nut, ale są to minuty nie do zapomnienia.

 

0:00
|
04:49

Orbital - The Saint (Official Music...

Watch the official music video for - The Saint iTunes -...

7. Trainspotting

 

Źródło: http://bit.ly/1WHH9rB

 

Nie ma chyba takiej osoby, która nie kojarzyłaby „Inner City Life” Goldiego albo „Born Slippy” przede wszystkim z filmem Trainspotting. Warto sobie odświeżyć szczególnie, że ponoć czeka nas druga część. Na soundtracku do tego kultowego filmu, poza wspomnianymi, znajdziemy też m.in. Blur, Eastica, Leftfield. Ale co „Born Slippy” to „Born Slippy”.

 

0:00
|
09:45

Underworld - Born Slippy

A song played in the movie Trainspotting. By Underworld

6. Pi

 

Źródło: http://bit.ly/1Sdt96W

 

Surrealistyczna opowieść Darrena Aronofsky'ego o społecznie wycofanym geniuszu matematyki z soundtrackiem, który mógłby służyć na lekcjach historii muzyki za kompendium wiedzy o nowej muzyce końcówki lat 90. (a zwłaszcza ebmusic). Na ścieżkę dźwiękowa składają się utwory takich znanych twórców, jak Massive Attack, Aphex Twin, Autechre czy Roni Size i Reprazent z „Watching Windows”. Film i muzyka stanowią nierozerwalną całość, jak to zwykle u Aronofsky'ego. 

 

0:00
|
06:35

05 Watching Windows

Watching Windows by Roni Size from Darren Aronofsky's Original Soundtrack I...

5. Tron: Legacy

 

Źródło: http://bit.ly/23LwX6H

 

Muzyka do tego filmu w całości skomponowana przez Daft Punkt zaczęła w sumie funkcjonować jako ich pełnoprawny nowy album. Przy okazji Daft Punk zaprezentowali się od nieco innej, bardziej transowej i EDM-owej strony.

 

0:00
|
04:11

Daft Punk- Derezzed (OFFICIAL...

Full New Trakk

4. Zaginiona dziewczyna

 

Źródło: http://bit.ly/1VIi00h

 

Trent Reznor i Atticus Ross napisali parę świetnych, dronowych soundtracków. Do tego stopnia wyrazistych, że znaleźli wielu naśladowców. Ostatnio rzucili nas na kolana „Zaginioną dziewczyną”. 

 

0:00
|
02:53

06. Appearances | Gone Girl | Trent...

3. Drive

 

Źródło:  http://bit.ly/1VIi00h

 

Francuscy electronic-house'owcy świetnie sprawdzają się w roli twórców muzyki filmowej. Zresztą, nad „Nightcall” pracowali Guy-Manuel de Home-Christo z Daft Punk i SebastiAn. Utwór pojawił się na ścieżce dźwiękowej filmu „Drive” Nicolasa Winding Refna z Ryanem Gosslingiem i Carey Mulligan. Później też w filmie „The Lincoln Lawyer”. Największym szlagierem z filmu był jednak prześliczny i romantyczny utwór College z udziałem Electric Youth.

 

0:00
|
04:28

College & Electric Youth - A Real Hero...

Subscribe to Valerie Records channel http://bit.ly/1vt7V8D College & Electric...

2. Świat jest nasz

 

X

Źródło: http://bit.ly/1VIi00h

 

"We Are Your Friends", film o życiu didżeja z roku 2015 z Zackiem Efronem mógł powstać tylko po to, żeby wraz z nim ukazała się muzyka. Sam film - słabizna. Ale klubowe hiciory spod rąk Pete Tonga, Pusha T, AlunaGeorge czy Simian Mobile Disco - znakomite.

 

0:00
|
02:41

Justice Vs Simian - We Are Your Friends

Music video by Justice Vs Simian performing We Are Your Friends.

  1. 1. 22 Jump Street

 

Źródło: http://bit.ly/1VIi00h

 

Najbardziej EDM-owy soundtrack ostatnich lat, w filmie praktycznie w ogóle z tematem niezwiązanym. Na trackliście Duck Sauce, Tiesto, Flosstradamus, Steve Aoki, Diplo i Angel Haze.

 

0:00
|
03:12

Tiësto - Wasted (Lyric Video) ft....

From the new album "A Town Called Paradise" available now on...

Czy to mała impreza, czy wielkie halowe wydarzenie, można ułożyć  jego program muzyczny tak, aby znalazły się w nim kultowe utwory z filmów. Wiele z nich doskonale wpisuje się w nurt electronic dance music, dzięki czemu potrafią porwać całe tłumy do dobrej zabawy.

Może Cię zainteresować...

13.03.2017

The KLF. Znamy się ze słyszenia. 

„Mam nadzieję, że 23.08.2017 to nie data początku apokalipsy” - napisał mi żartem Rafał Iwański, kiedy zapraszałem go do udziału w tym tekście. Tego dnia powrócić ma The KLF, zespół...