Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Gry, które zmieniły świat.

15 czerwca 2016

Źródło: http://bit.ly/1QgVHH2

Czyli kiedy komputerowa rozrywka przeniknęła do życia niczym aktor z filmu.

Gry, które zmieniły świat.

 

Seryjni zabójcy: Agent 47 i Duke Nukem

Fascynująca osobowość, tajemniczy charakter, nienaganny ubiór. Kultowa postać zabójcy z Hitmana. I Duke Nukem - bohater najpopularniejszej w historii gry FPS. W 2015 roku o Agencie 46 powstał film Aleksandra Bacha z muzyką Marco Beltramiego. Wcielił się w niego "naczelny seryjny zabójca" Hollywood, aktor odgrywający podobną rolę w kultowym serialu "Homeland". Czarne charaktery z gier komputerowych budzą niesłabnącą fascynację.

 

Źródło: http://bit.ly/1SdqxpC

 

Superkobiety, czyli Lara Croft

Bohaterka serii Tomb Rider. Sprawna niczym ninja i komandos, piękna i w dodatku niezwykle inteligentna oraz mądra pani archeolog. Powiedzieć o niej, że jest "Indiana Jonesem w spódnicy" to o wiele za mało. W jej postać w adaptacjach filmowych wcieliła się sama Angelina Jolie.

 

Źródło: http://bit.ly/1MKowAV

 

Nieśmiertelne pykajki

Grafika może się rozwijać, technologia iść do przodu, gry komputerowe mogą robić prawdziwe cuda (a my w nich). A koniec końców i tak najbardziej nieśmiertelne okazują się "pykajki" w rodzaju platformówek czy podobnych, dostępnych na każde przenośne urządzenie, idealne na dłuższe i krótsze podróże, do poczekalni - wszędzie.

Tetris (Aleksiej Pażytnow, 1984)

 

 

Super Mario Bros (Shigery Miyamoto, pierwotnie na NIntendo, 1985)

 

Pac-Man (Toru Iwatani, 1980)

 

Pac-Man jest wszędzie, szczególnie na ubraniach i w street arcie:

Źródło: http://bit.ly/244bG4J

 

Warcraft 2D i World of Warcraft

Od stosunkowo prostej, dwuwymiarowej, typowej gry RTS o walce rycerzy z orkami do nazywanej jedną z najbardziej uzależniających gier komputerowych na świecie. Warcraft przeszedł jedną z najciekawszych przemian gier w historii – zarówno pod względem graficznym jak i koncepcyjnym.

 

Warcraft w 1994 roku: 

 

Warcraft Dziś:

 

Gry z najlepszą muzyką: Need for Speed, GTA, Wipeout

W Need For Speed jeździliśmy do jakościowej muzyki elektronicznej, z nieśmiertelnym breakbeatem na czele. W najnowszej części - od Aviciiego po Zeds Dead. Jest i Major Lazer, i Photek.

0:00
|
03:17

Avicii - Pure Grinding

Pure Grinding For A Better Day: http://avicii.co/2spotify...

Nawet w pierwszych, jeszcze tych dwuwymiarowych, częściach GTA często wsiadało się do konkretnych samochodów tylko po to, żeby posłuchac dobrej muzyki. Różne stacje radiowe, różni artyści. Od Kool & The Gang przez 2Paca i Dr. Dre po Jamesa Browna, Maxa Romero, Kiss i Toto. Znalazło się też dużo miejsca dla chicagowskiego house'u i ambientu.

0:00
|
04:21

ICE CUBE - Today was a good day (GTA...

Artista: O'Shea Jackson ( nome d'arte Ice Cube ) Canzone: Today was a good day...

 

Wipeout 2097 - sountrack z tej gry wideo stał się bardziej popularny od niej samej, przede wszystkim dzięki wydanemu w 1996 roku albumowi zbierającemu artystów, którzy pojawili się w ścieżce dźwiękowej. A są to najwięksi przedstawiciele elektroniki, big beatu i techno z Wielkiej Brytanii i reszty Europy. Na przykład Underworld, Photek, Future Sound Of London, Daft Punk, Orbital czy Leftfield...

0:00
|
01:20:01

Wipeout 2097/Wipeout XL: The Soundtrack

Official soundtrack for Wipeout 2097 (also known as Wipeout XL in the US) by...

Może Cię zainteresować...

28.09.2016

Internet nie zapomina! Portale newsowe

Jeśli kogoś śmieszy żart o tym, jak Chuck Norris zapamiętał cały internet, to musi wiedzieć, że około 1995 roku, kiedy startowała w Polsce sieć WWW, naprawdę było to możliwe. Polskich...
17.07.2016

Wielki powrót w strasznym stylu

„Carmageddon” przez lata dorobił się statusu gry kultowej. Nic dziwnego. Przecież dla nastolatków na początku lat 90. możliwość rozjeżdżania ludzi na punkty była czymś nowym i...