Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Gry, które zmieniły świat.

15 czerwca 2016

Źródło: http://bit.ly/1QgVHH2

Lata 90. to powstanie obecnych klasyków techno, dance, a także muzyka elektroniczna we wszystkich mediach. Oprócz tego – gwałtowny boom na gry komputerowe. Kiedy komputerowa rozrywka przeniknęła do życia niczym aktor z filmu?

 

Seryjni zabójcy: Agent 47 i Duke Nukem

Fascynująca osobowość, tajemniczy charakter, nienaganny ubiór. Kultowa postać zabójcy z Hitmana. I Duke Nukem – bohater najpopularniejszej w historii gry FPS. W 2015 roku o Agencie 47 powstał film Aleksandra Bacha z muzyką Marco Beltramiego. Wcielił się w niego „naczelny seryjny zabójca” Hollywood, aktor odgrywający podobną rolę w kultowym serialu „Homeland”. Czarne charaktery z gier komputerowych budzą niesłabnące zainteresowanie.

 

Źródło: http://bit.ly/1SdqxpC

 

Superkobiety, czyli Lara Croft

Bohaterka serii Tomb Rider. Sprawna niczym ninja i komandos, piękna, a na dodatek niezwykle inteligentna oraz mądra pani archeolog. Powiedzieć o niej, że jest „Indiana Jonesem w spódnicy”, to o wiele za mało. W jej postać w adaptacjach filmowych wcieliła się sama Angelina Jolie.

 

Źródło: http://bit.ly/1MKowAV

 

Nieśmiertelne "pykajki"

Grafika może się rozwijać, technologia iść do przodu, gry komputerowe mogą robić prawdziwe cuda, a koniec końców i tak najbardziej nieśmiertelne okazują się „pykajki” w rodzaju platformówek czy podobnych, dostępnych na każde przenośne urządzenie. Idealne na dłuższe i krótsze podróże, do poczekalni – wszędzie.

Tetris (Aleksiej Pażytnow, 1984)

 

 

Super Mario Bros (Shigery Miyamoto, pierwotnie na NIntendo, 1985)

 

Pac-Man (Toru Iwatani, 1980)

 

Pac-Man jest wszędzie, szczególnie na ubraniach i w street arcie:

Źródło: http://bit.ly/244bG4J

 

Warcraft 2D i World of Warcraft

Od stosunkowo prostej, dwuwymiarowej, typowej gry RTS o walce rycerzy z orkami do nazywanej jedną z najbardziej uzależniających gier komputerowych na świecie. Warcraft przeszedł jedną z najciekawszych przemian gier w historii – zarówno pod względem graficznym, jak i koncepcyjnym.

 

Warcraft w 1994 roku: 

 

Warcraft Dziś:

 

Gry z najlepszą muzyką: Need for Speed, GTA, Wipeout

W Need For Speed jeździliśmy do jakościowej muzyki elektronicznej, z nieśmiertelnym breakbeatem na czele. W najnowszej części – od Aviciiego po Zeds Dead. Jest i Major Lazer, i Photek.

0:00
|
03:17

Avicii - Pure Grinding

Pure Grinding For A Better Day: http://avicii.co/2spotify...

Nawet w pierwszych, jeszcze tych dwuwymiarowych, częściach GTA często wsiadało się do konkretnych samochodów tylko po to, żeby posłuchać dobrej muzyki. Różne stacje radiowe, różni artyści. Od Kool & The Gang przez 2Paca i Dr. Dre po Jamesa Browna, Maxa Romero, Kiss i Toto. Znalazło się też dużo miejsca dla chicagowskiego house'u i ambientu, pojawiała się również EDM, techno i muzyka klubowa – w każdej części niesławnej serii do dyspozycji były liczne stacje radiowe, prezentujące odmienne style.

0:00
|
04:21

ICE CUBE - Today was a good day (GTA...

Artista: O'Shea Jackson ( nome d'arte Ice Cube ) Canzone: Today was a good day...

 

Wipeout 2097 – soundtrack z tej gry wideo stał się bardziej popularny od niej samej, przede wszystkim dzięki wydanemu w 1996 roku albumowi zbierającemu artystów, którzy pojawili się w ścieżce dźwiękowej. A są to najwięksi przedstawiciele elektroniki, big beatu i techno z Wielkiej Brytanii i reszty Europy. Na przykład Underworld, Photek, Future Sound Of London, Daft Punk, Orbital czy Leftfield...

 

0:00
|
01:20:01

Wipeout 2097/Wipeout XL: The Soundtrack

Official soundtrack for Wipeout 2097 (also known as Wipeout XL in the US) by...

Muzyka dziś

Obecnie w grach konsolowych i komputerowych możemy doświadczyć wszystkich istniejących rodzajów muzyki – od poważnej po electro. Warto też odnotować fakt, że wiele osób wrzuca do sieci teledyski, które za podkład mają znane numery, a ilustrują je sceny z ich ulubionych gier.

Może Cię zainteresować...

18.01.2017

Tidal pozwoli nam edytować utwory

„Track Edit” to nowa rzecz, która pojawiła się w Tidalu – słuchacze mogą przyspieszać i zwalniać utwory przy okazji zmieniając ich długość.   Jak zauważa Pitchfork, aby...
28.09.2016

Internet nie zapomina! Portale newsowe

Jeśli kogoś śmieszy żart o tym, jak Chuck Norris zapamiętał cały internet, to musi wiedzieć, że około 1995 roku, kiedy startowała w Polsce sieć WWW, naprawdę było to możliwe. Polskich...