Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Gdańsk muralem stoi

04 czerwca 2016

Źródło: http://bit.ly/23pcsHr

Gdańsk przyciąga do siebie festiwalami i mniejszymi, ale nie mniej ciekawymi, wydarzeniami muzycznymi, dlatego może być też nazwany zagłębiem sztuki ulicznej, a przede wszystkim: malarstwa monumentalnego. To jednak nie wszystko, co warto zobaczyć przy okazji wizyty w Gdańsku.


Murale Gdańsk Zaspa to wyjątkowa w swoim rodzaju kolekcja malarstwa monumentalnego i szkoła muralu. Składają się na nią 54 wielkoformatowe murale na ścianach szczytowych bloków i 19 aranżacji wejść do klatek schodowych. Działają tu powiązane z Zaspą projekty, jak Festiwal Monumental Art, Gdańska Szkoła Muralu oraz Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki.
Od 1997 roku chluba i duma street artu monumentalnego.

Źródło: http://bit.ly/23pcsHr

Źródło: http://bit.ly/23pcsHr

Jeśli chcecie zjeść lub wypić coś nietypowego albo wręcz przeciwnie - typowego do bólu, koniecznie odwiedźcie lokale Tekstylia lub popularne wśród hipsterskich gości bary mleczne. Na imprezę (gdyby wam było po festiwalach mało), warto wybrać się z kolei do klubu Buffet. Wystrój Buffetu przypomina PRL-owskie wnętrza, ale rozbrzmiewają tam drumy i dubstepy. No i oczywiście techno.

Żródło: http://buffet.com.pl

Żródło: http://buffet.com.pl

Dla zaspokojenia potrzeb estetycznych i chęci poznania nowej sztuki, koniecznym punktem na mapie zwiedzania będzie Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia. To nie tylko miejsce, gdzie zobaczycie najciekawsze dzieła nowoczesnego artyzmu - w Łaźni odbywają się też koncerty muzyki alternatywnej, elektronicznej i eksperymentalnej. Twórczość młodych twórców z Gdańska i Trójmiasta zobaczycie też w Instytucie Sztuki Wyspa.

 

Źródło: http://www.laznia.pl/

Źródło: http://www.laznia.pl/

Może Cię zainteresować...

13.03.2017

The KLF. Znamy się ze słyszenia. 

„Mam nadzieję, że 23.08.2017 to nie data początku apokalipsy” - napisał mi żartem Rafał Iwański, kiedy zapraszałem go do udziału w tym tekście. Tego dnia powrócić ma The KLF, zespół...